Polskie Radio
Section05
Piknik Naukowy 2022

Kapsuła jak "list w butelce". Co badacze zakopali na Spitsbergenie?

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Polsce impreza promująca naukę. W tym roku odbędzie się w sobotę 21 maja w Warszawie, a jej uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in., czy kropla wody może lewitować, jak to się dzieje, że glony świecą, i co zawiera kapsuła czasu na Spitsbergenie. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka NAUKA woda Piotr Firan Piknik Naukowy 2022 Weronika Puszkar

25. Piknik Naukowy. Jak nie dać sobie robić wody z mózgu?

Tematem przewodnim sobotniego (21.05) Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będzie woda. Nie zabraknie jednak również eksperymentów i pokazów o zupełnie innej tematyce. Na stanowisku Fundacji "Marsz dla nauki" prezentowany będzie pokaz "Pic na wodę, fotomontaż - czyli jak nie dać się nabrać na fake newsy i jak weryfikować informacje w czasach postprawdy".
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy 2022 Piknik Naukowy Maciej Walecki Centrum Nauki Kopernik Polskie Radio

Dwójka na 25. Pikniku Naukowym Polskiego Radia

Czy kropla wody może lewitować? Co wspólnego mają małże z kranówką? Jak to się dzieje, że glony świecą? Czy prarekiny miały zdrowe zęby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można otrzymać podczas 25. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, na którym będzie obecna również radiowa Dwójka. Na transmisję wydarzenia zapraszamy w sobotę od godz. 15.00.
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2022

25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem woda

Czy kropla wody może lewitować? Co wspólnego mają małże z kranówką? Jak to się dzieje, że glony świecą? Czy prarekiny miały zdrowe zęby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można otrzymać podczas 25. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza  odbędzie się w sobotę 21 maja w godz. 11.00-20.00 na terenie Centrum Nauki Kopernik  - przy Bulwarach Wiślanych. Motywem przewodnim wydarzenia będzie woda.
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy 2022 woda Centrum Nauki Kopernik Czwórka

25. Piknik Naukowy. Jakie atrakcje czekają zwiedzających w tym roku?

W najbliższą sobotę, 21 maja, odbędzie się 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, czyli największa w Europie naukowa impreza plenerowa. Z uwagi na to, że tegorocznym motywem przewodnim jest woda, dowiemy się m.in. o tym, czy ryby mogą pływać w miodzie, i odkryjemy tajemnice wnętrza lodowców. 
Zobacz więcej na temat:  Centrum Nauki Kopernik Polskie Radio Piknik Naukowy 2022 społeczeństwo NAUKA Maciej Walecki woda globalne ocieplenie

25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem - woda

Czy kropla wody może lewitować? Co wspólnego mają małże z kranówką? Jak to się dzieje, że glony świecą? Czy prarekiny miały zdrowe zęby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można otrzymać podczas 25. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza odbędzie się w sobotę 21 maja w godz. 11.00–20.00 na terenie Centrum Nauki Kopernik – przy Bulwarach Wiślanych. Motyw przewodni wydarzenia to woda.
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy 2022 W POLSKIM RADIU woda Centrum Nauki Kopernik