Filmy akcji i komedia romantyczna - na co wybrać się do kina?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 09:30
"Predator: Pray", "Bullet Train" i "Każdy wie lepiej" - Łukasz Muszyński ocenia premiery filmowe.
Na co się wybrać do kina?
Na co się wybrać do kina?Foto: shuterstock/Liu Zishan

Amerykańskie recenzje filmu "Predator: Pray" są niebywale pozytywne, a krytycy są zachwyceni. - Ja nie podzielam zachwytów. To kolejna odsłona klasycznego cyklu, w którym powstał jeden dobry film jak do tej pory. Mówimy o "Predatorze" z 1987 z Arnoldem Schwarzeneggerem - opowiada krytyk. - Wcielił się on w postać twardego wojskowego majora, który wraz ze swoim oddziałem zostaje wysłany do dżungli w Ameryce Południowej. Jego misją jest odbić wojskowych, którzy zostali porwani przez partyzantów. W dżungli odkrywa jednak kosmicznego łowcę, który przybył na Ziemię z zamiarem upolowania ofiar. Staje więc do walki.

Twórcy najnowszej wersji postanowili zaskoczyć widzów. Cofamy się w czasie, a główną bohaterką jest Naru, wojowniczka Komanczów, usiłująca uratować swoje plemię przed drapieżcą z kosmosu.

- Młoda, dzielna, pomysłowa dziewczyna kontra zły łowca z kosmosu. Wiele się spodziewałem po tym filmie, jednak mam wrażenie, że osadzenie akcji w XVIII wieku nie wykorzystuje potencjału - mówi Łukasz Muszyński. - Akcja nie robi na mnie wrażenia. Spodziewałem się, że będzie krwawo i wiele napięcia, a tego tutaj brakuje. Jest to przyzwoity film, ale potencjał był większy. Daję temu filmowi 5 na 10 punktów.


Źr. Youtube/ Prey | Official Trailer | Hulu

Kolejną filmową premierą jest "Bullet Train" - film akcji z Bradem Pittem w roli głównej. Aktor wciela się w zabójcę partacza o ksywie "Biedronka". Twórcą filmu jest David Leitch, reżyser kina akcji, a na ekranie pojawiają się gwiazdy. Obok Pitta występuje m.in. Sandra Bullock, Joey King i raper Bad Bunny. 

- Jest to pierwsza rola Brada Pitta od oscarowego występu "Pewnego razu w Hollywood", więc oczekiwania są spore. Głównymi bohaterami są płatni zabójcy, którzy spotykają się w pociągu, a każdy ma bardzo podobny cel. A że jest on ten sam - stają się dla siebie wrogami - opowiada gość audycji. - Dużo się dzieje, według amerykańskich recenzji film wygląda jak połączenie kina Quentina Tarantino z Guyem Ritchie. Jest więc przemoc, makabra, czarny humor, zabawy z chronologią, a dialogi są ostre jak brzytwa. Jest to film twórcy "Atomic Blond" i "Johny Wicka". Na pewno nie jest to psychodrama o facecie, który zastanawia się nad sensem życia. Film bez oceny.

 

Źr. Youtube/BULLET TRAIN - Official Trailer (HD)

"Każdy wie lepiej" to polska komedia romantyczna opowiadająca o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Rodzina ma własną wizję tego, jak powinien wyglądać ich dom. Film powstał według scenariusza Krzysztofa Raka, twórcy fabuł takich filmów jak "Bogowie" i "Sztuka kochania". Scenarzysta przyznaje, że opierał ją na własnych doświadczeniach próby zbudowania patchworkowej rodziny.

- W rolach głównych występują Joanna Kulig i Michał Czernecki, którzy pochodzą z różnych światów, jednak próbują stworzyć swój świat na nowo - zdradza krytyk. - Film świetnie się ogląda. Mamy dużo gwiazd i postaci na ekranie. Pojawiają się elementy komediowe i świetna kreacja Macieja Musiałowskiego. Na ekranie zobaczymy także Andrzeja Seweryna i Grażynę Szapołowską. Daję temu filmowi serdeczne 5 na 10.

Źr. Youtube/ KAŻDY WIE LEPIEJ - oficjalny zwiastun

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb)

Data emisji: 05.08.2022

Godzina emisji: 10.14

aw

Czytaj także

Magda Lamparska - jak została dziewczyną gangstera?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 16:20
Gangsterzy, gigantyczne pieniądze, szybkie samochody i piękne kobiety - tego na pewno nie zabraknie w filmie "Jak pokochałam gangstera". - Film jest inspirowany życiem Nikodema Skotarczaka "Nikosia". Jest to wizja reżysera na temat historii jego życia - mówi Magda Lamparska, odtwórczyni roli Halinki. - Oglądając obraz, trzeba więc pamiętać, by nie brać wszystkiego dosłownie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowości serialowe 2022 - nie tylko "House of the Dragon"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 16:26
Na liście seriali, które pojawią się w tym roku będzie sporo nowości, m.in. "Ród Smoka", czyli "House of the Dragon". Czekamy także na kolejną odsłonę hitu "Władca Pierścieni" i ekranizację komiksu "Sandman".
rozwiń zwiń