Muzeum Sztuki Nowoczesnej wystawi się u prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 15:11
Kultowy warszawski salon meblowy "Emilia" nie jest już na liście zabytków. Co w takim razie stanie się z muzeum, które z niego korzysta?
Audio
  • Poznaj nowe wystawy i plany na przyszłość Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

 - To nie my wpisywaliśmy budynek dawnego salonu meblowego na listę zabytków i nie my go wykreślaliśmy - tłumaczy gość "Stacji Kultura". - Nie wiem co dalej z nim będzie. Na razie zgodnie z prawem, korzystamy z "Emilii" i organizujemy kolejne wystawy. Ale na pewno nie będziemy robić tam żadnego remontu.
26 stycznia Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na wernisaż wystawy "Jaka sztuka dziś, taka Polska jutro". Zostaną na niej zaprezentowane prace z kolekcji muzeum, w tym dzieła m. in. Pawła Athamera, Wilhelma Sasnala, Piotra Uklańskiego i Artura Żmijewskiego. Symboliczne będzie miejsce tej ekspozycji, czyli Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu.
 - Kancelaria Prezydenta zaproponowała nam pokazanie wyboru prac z naszej kolekcji w siedzibie głowy państwa - opowiada Marcel Andino Velez. - Chodziło o prace emblematyczne, które opowiedzą coś z jednej strony o samym muzeum, z drugiej o tym, czym jest sztuka współczesna i czym sie ona zajmuje. Wystawę zobaczą goście Pałacu Prezydenckiego, będzie ona też dostępna dla zwykłych zwiedzających.      

Dyrektor
Dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Marcel Andino Velez w "Stacji Kultura"

Jednocześnie Muzeum Sztuki Nowoczesnej pracuje nad rozpisaniem nowego konkursu na projekt swojej siedziby. Najprawdopodobniej będzie on gotowy w pierwszej połowie roku, nie wiadomo jednak kto w nim wystartuje i jakie będą jego wymogi. Po szczegóły sięgnij do nagrania rozmowy Kasi Dydo i Kuby Kukli z gościem Czwórki.
kul

    
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Warszawa jest ważna na światowej mapie artystycznej"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 07:00
"Stage and Twist" to wspólna wystawa dwójki młodych artystów z Polski i Rumunii. To także wynik współpracy pomiędzy Tate Modern w Londynie i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie zabytki "pod telefonem"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 14:00
Z myślą o tych, których kręci historia Narodowy Instytut Dziedzictwa przygotował mobilną aplikację "Zabytki w Polsce". Na razie baza zawiera informacje o 168 miejscach, a szczegółowe opisy przygotował sztab ekspertów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radek Szlaga gościem Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 18:00
Zaliczany do grona najciekawszych malarzy polskich, ceny jego prac zaczynają się od 60 tysięcy zł, w tym roku na czele rankingu Kompas Sztuki - Radek Szlaga. Na spotkanie z artystą zapraszamy chwilę po godzinie 12.00.
rozwiń zwiń