Radek Szlaga gościem Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 18:00
Zaliczany do grona najciekawszych malarzy polskich, ceny jego prac zaczynają się od 60 tysięcy zł, w tym roku na czele rankingu Kompas Sztuki - Radek Szlaga. Na spotkanie z artystą zapraszamy chwilę po godzinie 12.00.

Radosław Szlaga to malarz, autor prac rzeźbiarskich i obiektów. Urodził się w 1979 roku w Gliwicach, a dziś mieszka i pracuje w Poznaniu.

Głośno o Radosławie Szladze zrobiło się w 2004 roku, kiedy jeszcze jako student IV roku poznańskiej ASP uczestniczył w wystawie "www.kałucki.free.art.pl" w Białymstoku. Pamiętając o ówczesnych cenzorskich zapędach LPR-u i Młodzieży Wszechpolskiej, Szlaga zbudował wówczas instalację, którą była klatka dla psa opatrzona napisami "Owczarek Dozor, censorus wszechpolus, bestia, nie głaskać". Rozgniewało to do tego stopnia posła LPR Andrzeja Fedorowicza, że dopuścił się aktu wandalizmu w galerii i zamazał napisy długopisem, cenzurując tym samym pracę Szlagi o cenzurze.

Od tamtego czasu artysta pracował m.in. dla White Cube Gallery w Londynie, współpracuje z Galerią Leto w Warszawie oraz z berlińską galerią Alexander Ochs.

Radek Szlaga o swojej twórczości opowie po godzinie 12.00 w  " Stacji Kultura ".

Czytaj także

Dyskusję o okładkach książek czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 16:47
Ważne, żeby budować sentyment do rzeczy ciekawych i atrakcyjnych, a nie kiczowych i chałowych – mówi Daniel Mizieliński, projektant książek, współtwórca publikacji "Tysiąc polskich okładek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chodzę i myślę, a to jest taka mało spektakularna część pracy pisarza"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 13:00
- Mało który autor rozbija się sportowym samochodem i prowadzi wyjątkowo bujne życie - mówi Jarosław Grzędowicz autor sagi "Pan Lodowego Ogrodu” i dodaje, że rozmowa z pisarzem o jego życiu osobistym może być wyjątkowo nudna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma dziś mody na książki kucharskie"

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2012 19:00
Trudno byłoby przebrnąć przez świąteczne gotowanie bez książek kucharskich. – Przygotowujemy wówczas mnóstwo potraw, których na co dzień, przez cały rok, nie mamy okazji robić, np. mięs, czy wypieków – mówi Laura Osęka w Czwórce.
rozwiń zwiń