X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radek Szlaga gościem Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 18:00
Zaliczany do grona najciekawszych malarzy polskich, ceny jego prac zaczynają się od 60 tysięcy zł, w tym roku na czele rankingu Kompas Sztuki - Radek Szlaga. Na spotkanie z artystą zapraszamy chwilę po godzinie 12.00.
Audio

Radosław Szlaga to malarz, autor prac rzeźbiarskich i obiektów. Urodził się w 1979 roku w Gliwicach, a dziś mieszka i pracuje w Poznaniu.

Głośno o Radosławie Szladze zrobiło się w 2004 roku, kiedy jeszcze jako student IV roku poznańskiej ASP uczestniczył w wystawie "www.kałucki.free.art.pl" w Białymstoku. Pamiętając o ówczesnych cenzorskich zapędach LPR-u i Młodzieży Wszechpolskiej, Szlaga zbudował wówczas instalację, którą była klatka dla psa opatrzona napisami "Owczarek Dozor, censorus wszechpolus, bestia, nie głaskać". Rozgniewało to do tego stopnia posła LPR Andrzeja Fedorowicza, że dopuścił się aktu wandalizmu w galerii i zamazał napisy długopisem, cenzurując tym samym pracę Szlagi o cenzurze.

Od tamtego czasu artysta pracował m.in. dla White Cube Gallery w Londynie, współpracuje z Galerią Leto w Warszawie oraz z berlińską galerią Alexander Ochs.

Radek Szlaga o swojej twórczości opowie po godzinie 12.00 w  " Stacji Kultura ".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyskusję o okładkach książek czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 16:47
Ważne, żeby budować sentyment do rzeczy ciekawych i atrakcyjnych, a nie kiczowych i chałowych – mówi Daniel Mizieliński, projektant książek, współtwórca publikacji "Tysiąc polskich okładek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chodzę i myślę, a to jest taka mało spektakularna część pracy pisarza"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 13:00
- Mało który autor rozbija się sportowym samochodem i prowadzi wyjątkowo bujne życie - mówi Jarosław Grzędowicz autor sagi "Pan Lodowego Ogrodu” i dodaje, że rozmowa z pisarzem o jego życiu osobistym może być wyjątkowo nudna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma dziś mody na książki kucharskie"

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2012 19:00
Trudno byłoby przebrnąć przez świąteczne gotowanie bez książek kucharskich. – Przygotowujemy wówczas mnóstwo potraw, których na co dzień, przez cały rok, nie mamy okazji robić, np. mięs, czy wypieków – mówi Laura Osęka w Czwórce.
rozwiń zwiń