Polskie Radio
Section05
Młodzież Wszechpolska

Tadeusz Bielecki. Dlaczego jest nazywany następcą Romana Dmowskiego?

Urodził się w 1901 roku, był politykiem narodowym, parlamentarzystą II Rzeczpospolitej, honorowym przywódcą narodowców na emigracji, publicystą, autorem wspomnień "W szkole Dmowskiego". Dlaczego Tadeusz Bielecki jest nazywany następcą Romana Dmowskiego? Kiedy i jak z związał się z ruchem narodowym, jaką spuściznę po sobie pozostawił?
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Roman Dmowski Młodzież Wszechpolska Dorota Truszczak Jan Żaryn

"Ci politycy wspierają propagandę wrogiego nam państwa". Happening MW przed biurem Klaudii Jachiry

"Ambasada Republiki Białoruskiej - delegatura Warszawa" - tabliczka o tej treści zawisła przed stołecznym biurem poseł Koalicji Obywatelskiej Klaudii Jachiry. Znalazła się tam za sprawą działaczy Młodzieży Wszechpolskiej w ramach happeningu wymierzonego w polityków, którzy zdaniem stowarzyszenia powielają białoruską propagandę. 
Zobacz więcej na temat:  Młodzież Wszechpolska Białoruś Klaudia Jachira

Po nominacji Adama Andruszkiewicza. Komentarze publicystów

Adam Andruszkiewicz od 28 grudnia pełni funkcję wiceministra cyfryzacji. Ta nominacja wywołała spore oburzenie wśród części polityków i komentatorów życia politycznego. Wadami nowego sekretarza stanu ich zdaniem mają być: młody wiek, brak kompetencji oraz związek z Młodzieżą Wszechpolską w przeszłości. Tę kwestię w Polskim Radiu 24 komentowali publicyści.
Zobacz więcej na temat:  Adam Andruszkiewicz polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Młodzież Wszechpolska Ministerstwo Cyfryzacji Kukiz'15 Piotr Semka

Krzysztof Bosak: masowe migracje mogą być zagrożeniem dla Polski

– Jestem przeciwnikiem zmian społecznych w Polsce, które zmierzają w kierunku przesiedlania ludzi z państw pozaeuropejskich – powiedział Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego. W audycji "Nieznani Znani 24" opowiedział o drodze do polityki, a także przedstawił swoje spostrzeżenia dotyczące obecnej sytuacji w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Bosak Ruch Narodowy polityka Młodzież Wszechpolska