X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cypr, Łotwa, Chiny - jak słucha się radia na świecie?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 16:33
Po raz szósty obchodzimy Światowy Dzień Radia, w tym roku pod hasłem "Radio to Ty"?.? Z tej okazji w Czwórce sprawdzaliśmy m.in., jak w innych krajach słucha się rozgłośni radiowych.
Audio
  • Jak słuchają radia Rosjanie? (Światowy Dzień Radia/Czwórka)
  • Słowackie radio - co najbardziej lubią tamtejsi słuchacze? (Światowy Dzień Radia/Czwórka)
  • Co wspólnego ma radio w Polsce i w CHinach? (Światowy Dzień Radia/Czwórka)
  • W jakich językach radia słuchają Cypryjczycy? (Światowy Dzień Radia/Czwórka)
  • Radio cyfrowe zawojowało Łotwę? ( (Światowy Dzień Radia/Czwórka)
Jak słucha radia młodzież z różnych stron świata? To sprawdzała w Czwórce Justyna Tylczyńska
Jak słucha radia młodzież z różnych stron świata? To sprawdzała w Czwórce Justyna TylczyńskaFoto: Shutterstock.com/Rawpixel.com

radio radioodbiornik 1200.jpg
Kobiece głosy z lat 30. Tak brzmiało kiedyś radio

Światowy Dzień Radia obchodzony jest w tym roku po raz szósty. Jego celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej i mediów na znaczenie radia na świecie oraz zachęcenie do inwestowania w publiczny dostęp do informacji za pośrednictwem jednego z najpopularniejszych środków przekazu. - Na przykład na Cyprze ogólnodostępnych stacji można posłuchać po grecku, angielsku, turecku czy nawet rosyjsku i arabsku, ale tylko w wersji tradycyjnej - mówi Maria Osowska-Stawrynow, przewodnik Cypryjskiej Organizacji Turystycznej. Jak przekonuje, większość mieszkańców swoje ulubione stacje radiowe włącza w samochodach albo w pracy, korzystając z tradycyjnych radioodbiorników.

Radio wciąż pozostaje zaś najbardziej powszechnie odbieranym i jednym z najtańszych środków przekazu m.in. na Łotwie. Kraj ten, jako pierwszy z krajów bałtyckich, uruchomił emisję DAB+. 

Dużą popularnością radio cieszy się także w Rosji, gdzie największą słuchalność ma radiostacja Echo Moskwy. Większość programów tworzona jest na podstawie pytań nadesłanych przez słuchaczy. Mieszkanka Moskwy, JUNA przyznaje, że Rosjanie słuchają radia w sposób tradycyjny.

Zobacz także Dziennikarze muzyczni Czwórki z okazji Światowego Dnia Radia <<<

Polskie Radio rozpoczęło współpracę z Radiem i Telewizją Prowincji Syczuan. Płyty wydane przez polskiego nadawcę emitowane były przez cały styczeń w chińskiej w radiostacji muzycznej Radio FM 95,5. - Radio w Chinach jest bardzo popularne i wśród młodszych i starszych mieszkańców - mówił w rozmowie z Czwórką Alison, Chińczyk mieszkający w Polsce.

V4 - to projekt wspólnej audycji radiowej krajów Grupy Wyszehradzkiej zainicjowanej przez Prezes Zarządu Polskiego Radia Barbarę Stanisławczyk. Celem wspólnego programu ma być przybliżanie spraw społecznych, kulturalnych, a także turystycznych w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Programy będą realizowane w językach ojczystych czterech krajów. - W Polsce, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech radia słucha się w podobny sposób, najczęściej w samochodach i domach - mówiła w rozmowie z Czwórką Lena, Polka mieszkająca w Bratysławie.

***

Materiały przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 13.02.2017

mat. pras./kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żyletka, ołówek i kabel, czyli... radio

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 12:40
Przepis na radioodbiornik domowej roboty przedstawiliśmy w audycji "Nawiedzeni" w przeddzień Światowego Dnia Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Nidzworski: swoją muzykę słyszę w ciszy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 15:00
- Cisza i szeroko rozumiana przestrzeń są dla mnie największą inspiracją i najlepszym polem do działania - opowiada saksofonista i kompozytor, Szymon Nidzworski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Nowicki kontra Bonus BGC i Molesta

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 10:36
W naszym kąciku literackim, w cyklu "Rap na serio" tym razem zagościł znany aktor Łukasz Nowicki.
rozwiń zwiń