Puchar Europy FIS i mistrzostwa Polski w Białce Tatrzańskiej. Będziemy na miejscu!

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 13:05
Zawody Pucharu Europy FIS, a także Mistrzoswa Polski we Freeskiingu odbędą się w piątek i sobotę (14-15 lutego) w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Czwórka będzie na miejscu. Startujemy o 9.05!
FiS z Białce Tatrzańskiej
FiS z Białce TatrzańskiejFoto: mat. pras.

oscyp czwórka 1200.jpg
Czwórka na OSCYPie! Sprawdź, co działo się w Białce

Żółtego namiotu Czwórki należy szukać przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Kotelnicy Białczańskiej. Na naszych słuchaczy czekają gry, zabawy i konkursy - będziemy rzucać do celu w alkogoglach, zrobimy też pamiątkowe zdjęcie Czwórkowym instaxem.

ZOBACZ WIĘCEJ PlanAirowe audycje Czwórki >>>

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia narciarze i snowboardziści powalczą w widowiskowej konkurencji Big Air. Na wielkiej skoczni zobaczymy ponad 100 zawodników z 18 krajów świata, m.in. z Austrii, Chorwacji, Finlandii, Litwy, Polski, Rosji, Serbii, Ukrainy i Włoch. 

snowfest tylczyńska fusiarz 1200.jpg
SnowFest 2019. Od basu drży ziemia, pompony płyną przez miasto

Jednym z faworytów wśród narciarzy jest bez wątpienia Matej Svancer z Czech, ale oczy kibiców z pewnością zwrócone będą także w kierunku Szczepana Karpiela-Bułecki, wielokrotnego mistrza Polski we Freeskiingu. W minionych latach pokazał on już, że zwycięstwo w jest w jego zasięgu. Wśród snowboardzistów faworytem jest Tino Stojak, który triumfował w Białce Tatrzańskiej w 2019 roku, jednak o najwyższych miejscach na podium  z pewnością myśli także wielokrotny mistrz Polski Piotr Tokarczyk. Nasz reprezentant już w minionym sezonie mówił, że występ przed własną publicznością stanowi ogromną motywację do walki o jak najlepszy wynik.

ZOBACZ TAKŻE Królowe zjazdów na Oscyp Snowboard Contest 2020 >>>

Wyjątkową atrakcją w Białce Tatrzańskiej będzie z pewnością rywalizacja rowerzystów na specjalnie przygotowanej dla nich skoczni. Loty na wysokości kilku metrów nad śniegiem i zapierające dech w piersiach ewolucje, to niecodzienny widowisko, które warto zobaczyć na żywo. W przerwach w kibicowaniu można samemu poszaleć na nartach i snowboardzie.

***

Czwórka zaprasza na specjalne wydanie audycji "Sobotologia" (godz. 9.05 - 11.00), prowadzonej ze stoku narciarskiego. Program poprowadzi niezawodny Patryk Kuniszewicz. We "W to mi graj", czyli audycji Michała Piwowarka i Wiadomościach Radiowej Czwórki będzie można posłuchać relacji z odbywających się na Kotelnicy zawodów Pucharu Europy FIS, a także Mistrzostw Polski we Freeskiingu. Norbert Michalak podsumuje piątkowe i sobotnie wydarzenia po godz. 13.00 i po godz. 15.00. Na wywiady z zawodnikami i sędziami i kolejne relacje zaprosimy także do niedzielnej audycji "Co Was kręci", którą poprowadzi Hanna Dołęgowska.  

***

Zapraszamy w sobotę (15.02). Czekamy na Was już od godz. 9.05!

mat. pras./kd/pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zrobić dobry film snowboardowy?

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 15:28
Adrian Smardz, założyciel Anonimowych Alternatywnych Filmów i snowboardzista, zajął się filmowaniem i montażem, gdy po kontuzji przez pewien czas nie mógł wyjść na stok. – Nie trzeba sprzętu, liczy się kreatywność i dobre chęci – mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimowy "PlenAir". Byliśmy w Kluszkowcach!

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 12:09
W piątek 27 stycznia ekipę Czwórki można było spotkać w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski Kluszkowce, skąd dziennikarze relacjonowali zawody AZS Winter Cup w audycji "PlenAir". Na miejscu na uczestników czekało wiele atrakcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SnowFest 2019. Tak bawiliśmy się w Szczyrku

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 16:02
Tegoroczny SnowFest, kolejna odsłona imprezy łączącej muzyczne koncerty ze sportową rywalizacją, odbyła się w Szczyrku. Przez cały weekend prezentowaliśmy relacje z tego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejazd przez knajpę - z Czwórką na Czarnym Groniu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 18:00
Wyobrażasz sobie, że rozpędzasz się na nartach lub desce i z impetem wjeżdżasz do góralskiej knajpy pełnej ludzi? Jeśli nie, sprawdź jak śmiałkowie robili to na Czarnym Groniu.
rozwiń zwiń