Poranek na biegowym szlaku i muzyczne podróże. Sobota w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 22:06
Sobotę zaczynamy na sportowo wracając do naszej ekipy w Lądku-Zdroju. W specjalnym wydaniu audycji "Rozbiegani", będziemy relacjonować przebieg Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich - Lądek Zdrój.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pikselstock/Shutterstock.com

O najdłuższych i najtrudniejszych biegach górskich, o przetrwaniu na trasie 240 km, oraz o tym, dlaczego biegacze wracają na trasę tego morderczego biegu Karina Terzoni porozmawia z Rafałem Kotem, popularnym Góralem z Mazur, jednym z najlepszych ultramaratończyków górskich w Polsce i Rafałem Bielawą - rekordzistą Głównego Szlaku Sudeckiego.

W audycji "Zaklinacze czasu" po godz. 14.00 przyjrzymy się potędze Cesarstwa Bizantyjskiego  - geneza jego powstania, przepych i kult władcy. Skąd brała się duma Bizantyjczyków tak bardzo potępiana przez krzyżowców? W cyklu "Straszne Historie" - Jura Krakowsko-Częstochowska i Zamek Ogrodzieniec.

Po godz. 16.00 w "Muzycznym Biurze Podróży" wybierzemy się w podróż pełna nieoczywistych brzmień z różnych zakątków świata. Tym razem muzyczne nowinki z Wysp Owczych, Ukrainy i Belgii. Będzie też Francja - fragmenty ze świeżo wydanej płyty SOKO. Zaprasza Patryk Grabowski.

W audycji "Prywatka" o godz. 20.00 Ula Kaczyńska spotka się z Pepe, czyli Piotrkiem Rajskim, który opowie o przygotowaniach do wydania debiutanckiej płyty, o sztuce miksowania i o algorytmie tworzenia tytułów piosenek.

Po godzinie 21.00 Pepe zaprezentuje specjalny miks, w którym nie zabraknie letnich brzmień disco, afro beatu i leniwej elektroniki.


W Czwórce nie zabraknie także literatury. W Kluczu kulturowym o godz. 15.15 w cyklu "Poeci mają głos" "Zgarnij mnie oczyma" w wykonaniu Haliny Poświatowskiej.

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prezes PR w rocznicę katastrofy smoleńskiej: warto przypominać dorobek tych, którzy odeszli

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 12:08
- Ta rocznica jest wyjątkowa, inna niż poprzednie, ale na pewno w warstwie symbolicznej, emocjonalnej, patriotycznej, to dzień bardzo, bardzo ważny - tłumaczyła w rozmowie z Czwórką Agnieszka Kamińska, prezes zarządu i redaktor naczelna Polskiego Radia.
rozwiń zwiń