Doomscrolling. Jak od tego uciec?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2022 19:34
Doomscrolling do scrollowanie wiadomości w telefonie, ze szczególnym uwzględnieniem negatywnych newsów np. o pandemii czy wojnie. Czemy to nas tak wciąga? Czy da się od tego uciec? 
Czasem trudno nam się oderwać od czytania kolejnych trudnych newsów
Czasem trudno nam się oderwać od czytania kolejnych trudnych newsów Foto: shutterstock/Kostikova Natalia

Od ponad tygodnia dopływające do nas informacje o otaczającym nas świecie są bardzo złe, wojna i związane z nią tragiczne wiadomości, wcześniej pandemia. Czy w świecie, w którym nie można uciec od trudnych treści doomscroling stanowi zagrożenie? Może to pojęcie nabrało nowego znaczenia? O tym problemie porozmawiamy z dr hab. Moniką Kaczmarek-Śliwińską, z Uniwersytetu Warszawskiego. 

W audycji ruszymy też do Szczyrku na Snowfest, by podsumować dwa dni wyjątkowej imprezy, nad którą Czwórka ma swój patronat. 

Opowiemy od "Dniu Kobiet W Animacji", bezpłatnym wydarzeniu online Fundacji Ex Anima i Platige Image. W programie przewidziano liczne pokazy i debaty na temat kobiecej twórczości filmowej. W audycji porozmawiamy o tym, ile studentek animacji uczy się w tej chwili na polskich uczelniach i jak wyglądają ich początki w tym zawodzie. Naszymi gośćmi będą: Ewelina Leszczyńska, Ex Anima, Hanna Margolis, prowadząca wydarzenie i pokaz.

W "Tędy po trendy" nie zabraknie Interpretacja Loesji Internetowych. Rozmowy z Meek Oh Why’em, który pojawi się w naszym czwórkowym cyklu Poranny Ekspres Duchowy. Będzie to tez okazja do premierowego wysłuchania najnowszego singla Meek, Oh Why’a "Uśpieni Agenci".

Podsumujemy też najważniejsze wydarzenia tygodnia w sieci.

***

Na audycję z cyklu "Tędy po trendy" w niedzielę o 9.05 zaprasza Aleksandra Jasińska

pj

Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na stres i na lęk. Co zawdzięczamy jodze?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 14:00
Rozwija mięśnie i poprawia ogólną kondycję ciała, pomaga poradzić sobie ze stresem i lękiem. O jodzie opowie Sylwia Kowalska.
rozwiń zwiń