Tajemniczy, nadmorski kurort. Każdy go zna!

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 09:00
W audycji "Światła wielkiego miasta" tym razem zajrzymy nad polskie morze! Odwiedzimy miejscowość od dekad słynącą z plażowania i odpoczynku wśród fal.
Nadbałtyckie miasta przyciągają nas nie tylko cudownymi spacerami wzdłuż morza.
Nadbałtyckie miasta przyciągają nas nie tylko cudownymi spacerami wzdłuż morza.Foto: ArtMediaFactory/ Shutterstock

Odwiedzimy miasto ze słynnym kąpieliskiem i hotelem będącym magnesem dla turystów z całego świata, przyciągające nadmorskimi atrakcjami, spacerami wzdłuż brzegu Bałtyku, po molo lub pobliskich lasach. To letni kurort, ale także miejsce oferujące niesezonowe atrakcje. Z pewnością nie będziemy się tam nudzić. 

Ciekawostką jest, że to miasto jest liderem Polski w kategorii środowisko w Indeksie Zdrowych Miast, który jest próbą sprawdzenia, jak różne miasta tworzą warunki dla zdrowego życia mieszkańców. Tym samym jest ono wzorem do naśladowania dla całej Polski w działaniach na rzecz ochrony swego środowiska i przyrody. 

Miejsc do odpoczynku jest tam mnóstwo. Wśród nich kawiarnia 2D, wzorowana na tokijskiej miejscówce. Krzesła i stoły mają tam czarne krawędzie potęgujące wrażenie głębi. Projektanci zabawili się perspektywą, przez co wydaje nam się, że wchodzimy w komiksowy świat. 

Warto odgadnąć i sprawdzić jakie to miasto!

W "Światłach wielkiego miasta" sprawdzimy, czy uzdrowisko jest równie atrakcyjne latem i zimą? Podpowiemy, co warto tam zobaczyć, gdy pogoda nie rozpieszcza? By poznać lepiej historię miasta, cofniemy się w czasie do przełomu XIX i XX wieku, gdy cieszyło się ono szczytem popularności. Dziś o tym okresie przypominają historyczne wille, które odkryjemy w audycji. Na program zaprasza Martyna Matwiejuk. 

***

Na audycję z cyklu "Światła wielkiego miasta" w sobotę (28.01) o godzinie 10.00 zaprasza Martyna Matwiejuk

pj/kor

Zobacz więcej na temat: Czwórka Morze Bałtyckie
Czytaj także

Bałtyk. Historia "wielkiej, słonej wody"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2022 13:20
Jezioro Lodowcowe, Morze Yoldiowe, Jezioro Ancylusowe i Morze Litorynowe - tak powstawał Bałtyk. To najmłodsze z mórz Oceanu Atlantyckiego - o zielonej barwie, słonym smaku i dość chłodnej wodzie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Posprzątać Bałtyk - zbierzmy śmieci z plaż i wody

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 10:36
Problem zanieczyszczenia wód świata plastikiem i tworzywami sztucznymi jest bardzo duży. Dotyczy to również polskiego morza. Fundacja Mare zachęca, by razem z nią oczyścić plaże i wodę. 
rozwiń zwiń