Sylwester zamiast siłowni. W Nowy Rok tanecznym krokiem

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 15:00
Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planują przetańczyć sylwestrowa noc. Taniec bardzo dobrze wpływa na naszą kondycję - zarówno fizyczną, wzmacniając mięśnie, oraz psychiczną, bo powoduje uwalnianie dopaminy. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Może więc warto w 2022 włączyć elementy tańca do swoich planów treningowych?

Taniec jest jednym z najlepszych sposobów, aby stracić zbędne kilogramy. Odchudzanie poprzez taniec – to jak najbardziej możliwe. Podczas godziny tanecznego treningu można spalić do 500 kalorii, a do tego wyćwiczyć w sobie poczucie rytmu. Taka aktywność fizyczna poprawi także koordynację ruchową oraz sylwetkę.

Do wyboru mamy m.in. zumbę, dance aerobic oraz balet. Na polskim rynku fitnessowym pojawiły się nowe zajęcia - fitness slavica, czyli "folkowe cardio". Zajęcia trwają około 50 - 60 minut, a podczas jednego możemy spalić nawet 600 kalorii. To trening ciężki, wymagający, ale zarazem wesoły. Są to zarówno podstawowe kroki fitness, jak i elementy tańca. W audycji sprawdzimy też ile tańca jest w pilatesie - System pilates jest połączeniem jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych, to ruch, który zapewnia harmonijne rozwijanie ciała, przywraca witalność fizyczną oraz pobudza umysł.

Taniec towarzyszy człowiekowi od wieków, choć na przestrzeni kolejnych epok zmieniały się jego charakter i znaczenie. Dziś często traktowany jest jako forma terapii. Za ojca choreoterapii uznaje się węgierskiego tancerza i teoretyka tańca, działającego w pierwszej połowie XX wieku, Rudolfa von Labana. Terapia tańcem i ruchem wspiera osoby z zaburzeniami psychicznymi, docierając do nich nie tylko drogą werbalną, ale również przez ruch i ciało.

Zobacz także:

***

Na "4 bieg" - w ostatni dzień 2021 roku, o godz. 16.05 - zaprasza Piotr Galus.

kul


Czytaj także

12 tysięcy i ani kroku mniej. Trening z Robertem Korzeniowskim

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 18:40
- Na Polu Mokotowskim w Warszawie ustanowiłem rekord Polski w chodzie na 20 km. Tutaj też regularnie spotykam się z ludźmi na treningach walkingowych - mówi mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. - Chodzimy dla przyjemności, dla sportu i dla zdrowia. I robimy to w grupie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poświąteczny powrót do formy - jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 19:45
Za nami święta i czas spędzony przy stole z bliskimi. Nieco się rozleniwiliśmy i być może przybyło kilka zbędnych kilogramów. Sprawdzamy, jak po trzydniowym objadaniu się i dłuższym czasie bez aktywności fizycznej skutecznie powrócić do formy.
rozwiń zwiń