Trening interwałowy. 4-minutowy cud czy piekło?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 11:22
- Jeśli ćwiczymy trzy razy w tygodniu, po trzech tygodniach będzie już widać duże efekty - mówiła Agata Dąbrowska, instruktorka fitness.
Audio
  • Trening interwałowy - czym jest i czy każdy może go uprawiać? (4. Bieg/Czwórka)
Agata Dąbrowska i Bartosz Paluch podczas treningu
Agata Dąbrowska i Bartosz Paluch podczas treninguFoto: Arch. prywatne

Trening interwałowy o wysokiej intensywności, czyli HIIT - High Intensity Interval Training, to nowa moda w sportowych klubach. - Chodzi o to, by w ćwiczenia włożyć 100 proc. naszych możliwości w bardzo krótkim czasie. - Tętno sportowca oscyluje wówczas wokół maksymalnego - mówił w rozmowie z Piotrem Galusem Bartosz Paluch.

Goście Czwórki podkreślają, że HIIT to doskonała metoda dla wszystkich, którzy chcą szybko osiągnąć swój cel, jednak zajęcia należy dopasować do swoich możliwości. - Zachęcamy do nich ludzi zdrowych, bez dużej nadwagi i problemów z sercem - tłumaczyła Dąbrowska.

Eksperci opowiadali, jak dokładnie przebiegają treningi interwałowe, dlaczego warto łączyć je z treningami siłowymi, ale także m.in., co należy jeść przed treningiem.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Agata Dąbrowska (dietetyk i instruktor fitness), Bartosz Paluch (trener przygotowania motorycznego Polonii Warszawa oraz fizjoteraputa)

Data emisji: 11.09.2016

Godzina emisji: 10.10

kd/jsz


Czytaj także

Kalistenika. Ćwiczenia, które warto znać

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 18:58
Kalistenika to trening fizyczny, polegający na wykonywaniu ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała, takich jak "pompki", "mostki" czy "brzuszki". O tym, jak optymalnie trenować w ten sposób, w sobotnie popołudnie opowie propagator kalisteniki Szymon Żarczyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Daniel Formela i sportowe rekordy. Jak "zrobić życiówkę"?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 15:02
Najlepsze sposoby na wyrwanie kolejnych sekund, minut z czasu ukończonego wyścigu zdradzał w Czwórce Daniel Formela, wybitny trójmiejski triathlonista.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joga czy akrobatyka? A gdyby je połączyć?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 11:02
Akrojoga łączy w sobie pozycje jogi klasycznej z akrobatyką, ale także z elementami masażu tajskiego.
rozwiń zwiń