X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ukończyłem studia artystyczne, teraz jestem zawodowym żołnierzem"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 14:15
O ile wybór podstawówki czy liceum może być uzależniony od woli rodziców, o tyle o studiach powinniśmy decydować już sami. Co jednak zrobić, gdy po pierwszym semestrze okaże się, że wcale nie jesteśmy urodzonymi humanistami?
Audio
  • Ania Depczyńska sprawdza jak podejmować tylko właściwe decyzje. I czy to w ogóle jest możliwe?
  • O właściwych wyborach zawodowych dróg w Czwórce dyskutują eksperci i słuchacze

 - Miałam prawniczkę, która została kosmetyczką, bo chciała robić to, o czym zawsze marzyła. Niestety jej rodzina studia prawnicze zakodowane miała w genach, trudno więc było nastolatce zbuntować się przeciwko wielopokoleniowej tradycji. - opowiada psycholog biznesu, Izabela Kielczyk. - Ale po studiach determinacja wzrosła i dziewczyna postanowiła zrealizować to, o czym od dawna myślała. Ale takie decyzje wymagają niesamowitej odwagi i wiary we własne możliwości.

Podejmując decyzje dotyczące zawodowej przyszłości młodzi ludzie często sugerują się zdaniem rówieśników, ulegają presji rodziców lub podążają za aktualną modą: - To naturalna kolej rzeczy, że dziecko prawników szybciej zacznie orientować się w kodeksie karnym, a dziecko radiowców lepiej zrozumie zasady działania radia. Ważne jest, żeby w odpowiednim momencie umieć powiedzieć "nie" kochanym rodzicom. Najlepiej zrobić to trochę wcześniej niż w dniu rekrutacji, albo po pierwszym roku studiów - mówi Anna Wdowińska-Sawicka z Fundacji Perspektywy. - Żeby zmniejszyć ryzyko popełnienia błędu trzeba dobrze poznać siebie i to wydaje się być kluczem do sukcesu. Trzeba stanąć przed lustrem, porozmawiać ze sobą, przeanalizować wszystkie "za" i "przeciw" i zdecydować, czy wóz czy przewóz.

Na szczęście z badań wynika, że uczniowie coraz większą wagę przywiązują do wyboru właściwego kierunku studiów. Korzystają z pomocy doradców zawodowych, uczestniczą w dniach otwartych uczelni i dbają o to, żeby w życiu mieć pasję.

W dyskusji w studiu Czwórki udział wzięli eksperci i słuchacze. Nagranie z audycji "4 do 4" znajdziesz w pliku dźwiękowym dołączonym do artykułu.
kul

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komu przeszkadza pani z pietruszką?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 08:00
Wysokie koszty utrzymania, ograniczone kompetencje i niska efektywność to powody, dla których coraz więcej Polaków chce likwidacji straży miejskiej. Czy rzeczywiście nam się to opłaci, dyskutowaliśmy w "audycji 4 do 4".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogniu, krocz ze mną...

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 06:05
- Pierwsze podpalanie pamieta się bardzo długo - mówią Aleksandra Olszewska oraz Julian Waglewski - przedstawiciele grupy kuglarskiej Nocturn, którą można spotkać na warszawskiej starówce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Student się wije przy Mandarynie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 16:30
Kiedyś kluby studenckie były dla elit. Dziś kultura studencka jest już w mainstreamie i właśnie ociera się o nurt plebejski. Czy współczesny żak naprawdę przedkłada twórczość Weekendu nad wersy Kazika Staszewskiego?
rozwiń zwiń