USA to nie tylko Rambo i John Wayne. Zapraszamy na relację z American Film Festiwal

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 12:12
 - Publiczność wie, czego oczekuje, wie także czego może się po nas spodziewać. Dla osób, które nie odwiedzają multipleksów nasze propozycje są na pewno gratką - mówiła dyrektor artystyczna American Film Festiwal Urszula Śniegowska.
Audio
  • Urszula Śniegowska o 8. edycji American Film Festiwal we Wrocławiu (Hrapkowidz/Czwórka)
  • Natalia Gruenpeter o twórczości Gregga Arakiego (Hrapkowidz/Czwórka)
Fragment okładki książki A jak Araki Natalii Gruenpeter
Fragment okładki książki "A jak Araki" Natalii Gruenpeter Foto: mat. pras.

Jak przekonywała, repertuar filmowy był na tyle różnorodny, że wrocławska publiczność miała z czego wybierać. - Z pięciodniowego festiwalu spokojnie można byłoby stworzyć festiwal dziesięciodniowy. Chętnie rozszerzyłabym AFF, ponieważ widzimy po wypełnionych po brzegi salach, że jest potencjał, a widzów nie brakuje. 

Oprócz wiernej publiczności pomysłodawcom imprezy udało się zbudować właściwy stylistyce festiwalu kanon filmowych twórców. Urszula Śniegowska wyjaśniała, że od początku było to zamierzeniem festiwalu. Przyjeżdżając na festiwal co rok możemy śledzić kariery tych twórców, którzy często pojawiają się jako goście. - Pojawiło się kilkanaście tytułów twórców, którzy albo byli z nami kilka lat wcześniej, albo prezentowaliśmy ich filmy - opowiadała w rozmowie z Błażejem Hrapkowiczem. 

Więcej na temat znanych nazwisk amerykańskiego kina, a także nowych debiutach, które poruszają aktualne problemy społeczne w USA w nagraniu audycji.

O twórczości reżysera Gregga Arakiego - jednego z najpopularniejszych twórców amerykańskiego kina niezależnego, którego filmy pojawiły się na tegorocznej edycji AFF rozmawialiśmy z autorką książki "A jak Araki" Natalią Gruenpeter.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Urszula Śniegowska (dyrektorka artystyczna festiwalu), Natalia Gruenpeter (autorka książki o twórczości Gregga Arakiego)

Data emisji: 29.10.2017

Godzina emisji: 14.09

ac/kd

Czytaj także

"W sklepie wszystko mi wolno". O filmie "Bydło"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 16:40
Pochodzą z różnych miejsc Polski, ale łączy ich nienawiść do pracy z klientami. O kim mowa? O pracownikach sklepów odzieżowych, którzy stali się bohaterami dokumentu "Bydło". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Pierwszy śnieg", "Zgoda", "Villads"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 16:00
Ekranizacja kryminału Jo Nesbo, przebój festiwalu "Kino Dzieci" oraz opowieść o miłosnym trójkącie w czasach zagłady. Krytyk Łukasz Muszyński ocenia fimowe premiery.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamila Kamińska. W "Najlepszym" była najlepsza!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 15:10
- Kiedy po szkole aktorskiej trafiłam na casting do reklamy, to poczułam się jak na wybiegu. Kilkaset pięknych dziewczyn i ja ze swoimi marzeniami by grać. Wtedy pojawiają się pytania o sensowność tego wszystkiego. Ale takie myśli są zupełnie bez sensu - opowiada Kamila Kamińska, laureatka Nagrody za profesjonalny debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017.
rozwiń zwiń