Ukraińscy studenci są zachwyceni Polską

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 15:30
Do Polski trafia coraz więcej osób z Ukrainy. Są to przede wszystkim studenci, którzy bardzo chwalą sobie pobyt w naszym kraju.
Audio
  • Ukraińscy studenci są bardzo zadowoleni z warunków na polskich uczelniach (Czwórka/Się mówi)
Program Erasmus to szansa na dobrą pracę?
Program Erasmus to szansa na dobrą pracę?Foto: Glow Images/East News

W audycji "Się mówi" przyjrzeliśmy się sytuacji młodych Ukraińców w Polsce. Niektórzy przybyli do naszego kraju na długo przed rozpoczęciem konfliktu z Rosją. Anna Muszkiewcz, studiująca tu cztery lata, przekonywała, że poziom szkolnictwa jest wyższy, niż w jej kraju. Z jej zdaniem zgodził się inny student pochodzący z Ukrainy, Nazar Chrystenko. - Szybko się tutaj zaadaptowałem. Ludzie okazali się życzliwi i pomocni - powiedział.
PRZECZYTAJ TEŻ: Jak wygląda życie uchodźców w Europie?

Uczestnicy sondażu Czwórki uważają, że należy dążyć do jak najściślejszej współpracy z Ukrainą, otworzyć się na tamtejszych emigrantów i zapomnieć o zaszłościach historycznych.
Czy ukraińscy studenci planują zostać w Polsce na stałe? Jak wyobrażają sobie przyszłość? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.
Prowadził: Piotr Firan
Goście: Mateusz Jaśkiewicz (samorząd SWPS), Nazar Chrystenko, Anna Muszkiewicz
Tytuł audycji: Się mówi
Data emisji: 03.11.2014
Godzina emisji: 14.00
ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy z Erasmusa na zagranicznych studiach da się wyżyć?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 15:30
Londyn, ze względu na język angielski i wielokulturowość czy Edynburg, bo tam studenci z Europy mogą liczyć na ekstra pieniądze z uczelni - jaki kraj wybrać na zagraniczne studia i czy stypendium z programu Erasmus + wystarcza na pokrycie kosztów pobytu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory na Ukrainie. "Atmosfera jest bardzo nerwowa"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 12:30
We wschodniej części kraju kraju wciąż trwają poważne walki, a już 26 października Ukraińcy udadzą się na wybory do Parlamentu. Jaka atmosfera panuje przed tym wielkim wydarzeniem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy na emigracji. "Jeśli ktoś naprawdę chce, da sobie radę"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 08:00
Nie wszyscy Polacy, którzy opuścili kraj, by zarabiać zagranicą, pracują "na zmywakach". Wielu przekonuje, że wystarczy dobre wykształcenie i odrobina samozaparcia, by udało się spełnić marzenia o karierze.
rozwiń zwiń