Precz z prasowaniem! Dlaczego nie lubimy pracy w domu?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 16:25
Niemal co drugi Polak nie przepada za prasowaniem - według 47 proc. mężczyzn i 43 proc. kobiet jest to najgorszy obowiązek domowy.
Audio
  • Wilejka Zagórowska i Agnieszka Świetlik o podziale obowiązków domowych (Się mówi/Czwórka)
Kobiety często mają pretensje do swoich partnerów o to, że ci za rzadko włączają się w obowiązki domowe
Kobiety często mają pretensje do swoich partnerów o to, że ci za rzadko włączają się w obowiązki domoweFoto: Glow Images/East News

Dlaczego właściwie zwykłe codzienne sprawy traktujemy często jak tortury? Może to kwestia tego, że nie uczymy się od dziecka, jaka to prosta czynność, a nie wielkie poświęcenie?

- Dziś bardzo duży nacisk położony jest na to, żeby dbać o potrzeby dzieci, a zapominamy o tym, że najmłodsi powinni mieć także różne obowiązki, a im wcześniej zacznie się je wyznaczać, tym szybciej dzieci będą się ich uczyły - mówi psycholog Wilejka Zagórowska.

W studiu rozgorzała także dyskusja nad temat tego, czy w polskich domach zapanowało już równouprawnienie, czy wciąż to kobiety wykonują większość obowiązków.

***

Tytuł audycji: Się mówi

ProwadziJakub Jamrozek

Goście: Wilejka Zagórowska (psycholog z Fundacji Mama) i Agnieszka Świetlik (organizatorka warsztatów szycia)

Data emisji: 15.01.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/kul

Czytaj także

176 tysięcy - tyle kosztuje wychowanie dziecka

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 11:00
Polityka prorodzinna w naszym kraju nie jest najlepsza, dzieci to spore wyzwanie finansowe. Do tego dochodzi presja społeczna i mody w wychowywaniu dzieci. To tylko niektóre z powodów, dla których odsuwamy decyzję o powiększeniu rodziny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nadopiekuńczy rodzice. Jak się z nimi dogadać?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 15:00
Zbyt kontrolujący rodzice potrafią zniszczyć życie. Szczególnie, gdy dziecko ma już "naście" lat i chciałoby być bardziej samodzielne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pokolenie Z - żyje w świecie nowych technologii

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 17:00
Generacja Z to osoby urodzone po 1995 roku. Nie znają świata bez internetu i nowych technologii, a zamiast w berka, grają w gry komputerowe.
rozwiń zwiń