Targi Plakatu z Czwórką: funart, VR, uznani twórcy i debiutanci

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 12:39
Już po raz dziesiąty w Warszawie spotkali się twórcy, rysownicy, graficy i fani sztuki plakatu. - Z doświadczenia wiemy, że to idealny prezent pod choinkę. Największym wzięciem cieszą się serie limitowane i odbitki warsztatowe - opowiadają organizatorki Targów Plakatu. 
Targi Plakatu - 4 grudnia 2022
Targi Plakatu - 4 grudnia 2022Foto: mat. prasowe

Impreza, której patronuje Czwórka, tradycyjne już zagościła w w zabytkowych przestrzeniach warszawskiego Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. W tym roku bierze w niej udział ponad stu wystawców. Wśród nich galerie plakatu, uznani twórcy i debiutujący licealiści, którzy próbują swoich sił w grafice i w ilustracji. - Pojawiają się różne style i różne pomysły na ilustracje oraz  ozdabianie przestrzeni biurowych i domowych - mówią Karolina Kiepas i Gosia Piotrowska. - W tej odsłonie swój pop-up store postawiło m.in. "Przekrój" . Są w nim archiwalne okładki Tygodnika Przekrój w postaci plakatów, specjalną kolekcję limitowanych grafik oraz kalendarze, kubki i puzzle z ilustracjami Zbigniewa Lengrena i Daniela Mroza. Coś dla siebie na Targach Plakatu znajdą też fani komiksów, seriali czy filmów. Od kilku lat widać pewien trend - graficy chętnie sięgają po tematy z ulubionych seriali i kina autorskiego. - To taki funart, ale każda z tych prac jest inna, niepowtarzalna - dodają rozmówczynie Gosi Jakubowskiej. Nowością na tegorocznych Targach Plakatu jest strefa VR, gdzie można przetestować okulary VR, ale też wysokiej jakości sprzęt do warsztatu graficznego.

Targi Plakatu to największe w Polsce wydarzenie skupiające polskich twórców, dzięki którym plakat powrócił do łask oraz do wnętrz urzędów, biur i domów. Odbywa się od 2012 roku.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Targi Plakatu (@targiplakatu)

Sprawdź także:

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Targi Plakatu (@targiplakatu)

- Do zaprzyjaźnionej galerii sztuki zaprosiłyśmy wtedy znajomych ilustratorów, grafików, projektantów. Zrobiłyśmy taki kiermasz. Było może 12-15 osób ze swoimi straganikami. Było kolorowo i hipisowsko. Kameralne spotkanie towarzyskie zostało ofiarą swojego sukcesu, przeniosło się do warszawy i stało dużym wydarzeniem -  śmieje się Karolina Kiepas.

Posłuchaj
09:42 CZWÓRKA Tedy po trendy - targi plakatow 04.12.2022.mp3 Targi Plakatu 2022 - relacja Gosi Jakubowskiej (Tędy po trendy/Czwórka)

Jeśli nie możecie być w stolicy 4 grudnia to nic straconego. Do 20 grudnia prace artystów dostępne będą także online.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Materiał przygotowała: Gosia Jakubowska

Data emisji: 04.12.2022

Godzina emisji: 9.17

kul

Czytaj także

Rosław Szaybo o artystycznej kontestacji w czasach komunizmu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 14:00
_ Do dziś śni mi się gicz cielęca - mówi wybitny grafik, a chodzi o przysmak, którą jadł w warszawskim SARP-ie w latach 60. Jak wspominał, to były ponure, ale zarazem interesujące intelektualnie i towarzysko czasy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Lata Dwudzieste" jak Panorama Racławicka. Co zobaczymy na okładce nowej płyty Dawida Podsiadły?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2022 14:00
- Psychodelia i eklektyzm to graficzne odzwierciedlenie emocji i wyobraźni piosenkarza - mówi Daniel Jaroszek, reżyser i twórca okładki najnowszej płyty Dawida Podsiadły "Lata Dwudzieste".
rozwiń zwiń