Austria. Rzeźbiarz Schwarzenegger robi pompki

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 13:25
Jodłowanie, sznycel wiedeński, curling i inne sporty zimowe oraz młody Arnold Schwarzenegger - to tylko niektóre atrakcje kraju nad pięknym modrym Dunajem.
Audio
  • Dookoła świata z Infuleckim i Migałą: Austria (Audycja nr 1/Czwórka)
Mural przedstawiający Arnolda Schwarzeneggera z początków jego światowej kariery
Mural przedstawiający Arnolda Schwarzeneggera z początków jego światowej karieryFoto: GothEric/flickr/cc by 2.0

Czterokrotnie mniejszą od Polski Austrię zamieszkuje 55 tysięcy naszych rodaków. Średnia wieku w tym kraju wynosi 79 lat. Narodowa flaga Austrii jest jedną z najstarszych na świecie - pochodzi z 1191 r. W Wiedniu, stolicy państwa, znajduje się największy szmaragd na świecie, a także najstarszy na świecie ogród zoologiczny z 1752 r.

Jednym z najsłynniejszych Austriaków - obok Mozarta, Haydna, Conchity Wurst i pewnego akwarelisty, który wsławił się czymś zupełnie innym niż malarstwo - jest bez wątpienia Arnold Schwarzenegger. Siłacz, aktor i polityk w archiwalnych nagraniach opowiadał o radości z kulturystyki, porównując siebie do rzeźbiarza, a pewien rodzaj ćwiczeń na siłowni do przyjemnego uczucia związanego raczej z sypialnią.

W audycji z cyklu "Dookoła świata z Infuleckim i Migałą" gościliśmy ponadto Arkadiusza Kobusa z portalu turystykastudencka.pl, który opowiadał o austriackiej ofercie dla wielbicieli białego szaleństwa.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzą: Michał Migała i Mariusz Infulecki

Goście: Arkadiusz Kobus (portal turystykastudencka.pl), Martyna Ogonek (reporterka Czwórki)

Data emisji: 25.01.2016

Godzina emisji: 8.00

mc/kd

Czytaj także

Rumunia - ziemia Boga i Drakuli

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 11:24
Są tam góry, rzeki, jeziora, morze, doliny, niziny - tak różnorodne ukształtowanie terenu sprawia, że Rumuni o swoim miejscu na Ziemi mówią, że jest wybrane i wyjątkowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

40-lecie Czwórki. Zimowe szaleństwo sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 10:58
Radiowa Czwórka ma 40 lat. Z tej okazji zabieramy Was w podróż w przeszłość i prezentujemy najciekawsze nagrania z radiowych archiwów.
rozwiń zwiń