X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdy różnica wieku nie ma znaczenia...

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 11:50
- W mojej praktyce częściej zdarza się takie rozdanie, w którym mężczyzna jest starszy od kobiety. Dlaczego to nas nie dziwi, a dziwią nas inne historie? - zastanawiała się w Czwórce sex & life coacherka Marta Niedźwiecka, nawiązując do związku prezydenta Francji Emmanuela Macrona ze swoją starszą o 24 lata żoną Brigitte Macron.
Audio
  • Razem z Martą Niedźwiecką prześwietlamy związki z dużą różnicą wieku między partnerami (Strefa Prywatna/Czwórka)
Prezydent Francji Emmanuel Macron z żoną Brigitte Macron
Prezydent Francji Emmanuel Macron z żoną Brigitte MacronFoto: PAP/ Liewig Christian/ABACA

Marta Niedźwiecka Związki osób z dużą różnicą wieku stereotypowo kojarzą się ze stosunkiem władzy. Fenomen Macronów stoi w poprzek tego stereotypu. Oni od samego początku współpracują i do władzy doszli razem

Dla niektórych konserwatywnych Europejczyków taki układ okazuje się trudny do zaakceptowania. Takie związki zazwyczaj się ukrywa, bo naruszają fundament patriarchalnego społeczeństwa. - Uderza mnie pomysł, że ktoś może to negatywnie oceniać. Reakcje na związek Emmanuela Macrona z żoną spowodowały moją głęboką zadumę - mówiła Marta Niedźwiecka. - W przypadku Donalda i Melanii Trumpów, gdzie Prezydent Stanów Zjednoczonych jest dużo starszy od Pierwszej Damy, nikt tego nie kwestionuje, bo to potwierdza jego męskość. To jest komunikat dojrzałego mężczyzny do świata - dodała zaproszona ekspertka.       

Jak przekonywała, burza, która powstała wokół francuskiej pary jest niezwykle interesująca. - Tu widać jak w lustrze podwójną moralność, która rządzi światem zachodu - podkreślała. A jaka jest jej zdaniem idealna różnica wieku pomiędzy partnerami w związku? - Z punktu widzenia potrzeb seksualnych Brigitte i Emmanuel Macron uosabiają najlepszy wzorzec. Gdyby 40-letnia kobieta miała żyć jedynie w dyktacie swojego libido, to najlepszy byłby dla niej młody mężczyzna - wyjaśniała Marta Niedźwiecka.

Marta Niedźwiecka Nie oceniajmy ludzi, bo możemy komuś zrobić krzywdę. Skupmy się raczej na obserwacji

Kto jest głową w związku ze znaczną różnicą wieku pomiędzy partnerami? Jak reagują dzieci, rodzina, sąsiedzi? Jak radzić sobie ze społecznym ostracyzmem? Jakie są wady i zalety takiej relacji? Jaki wpływ na taki związek ma uroda? Co może być kluczem sukcesu takiego związku, a co przyczynia się do jego porażki? Między innymi nad tymi kwestiami zastanawialiśmy się w "Strefie Prywatnej".

Marta Niedźwiecka w Czwórce/fot. Czwórka Marta Niedźwiecka w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Gość: Marta Niedźwiecka (sex & life coacherka)

Data emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 20.05

jsz/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Być jak bracia Coen. Za co kochamy rodzeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 19:29
Bracia Coen czy Dardenne to symbole idealnie działających, zgodnych braterskich tandemów - w sferze prywatnej i zawodowej. Na ogół jednak trudno o tak bliskie relacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka mówienia "nie" a "magia olewania"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 11:05
- Często trudno nam sobie wyobrazić sytuację, w której komuś odmawiamy, a przełożenie tego w czyn dla niektórych może być męką. Automatycznie pojawia się w naszej głowie myśl: "nie będą mnie lubić" - tłumaczyła w "Dniu Kobiet" psycholożka Barbara Zych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiperkonsumpcja czyli Dzień Dziecka przez cały rok

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 18:58
Pieniądze jakimi dysponują młodzi konsumenci rosną w szybkim tempie. Według badań "Kids’ Power", dzieci w wieku 7-10 lat dysponują średnio 18 złotymi tygodniowo. W grupie wiekowej 11-16 lat tygodniówka wynosi średnio 28 złotych. Czy dzisiaj dzieci zaczynają rządzić portfelami swoich rodziców? Z czym przede wszystkim związane jest to zjawisko?
rozwiń zwiń