Zdrada. Konsekwencja tego, co dzieje się w związku?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 11:50
Z badań CBOS wynika, że doświadczenie niewierności ma za sobą 42 proc. Polaków. Do zdrady lub romansu przyznaje się 52 proc. mężczyzn i 33 proc. kobiet.
Audio
  • Psychologiczne aspekty niewierności. Co daje, a co może nam zabrać zdrada? (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/iWorksphotography/dom. publiczna

hipnoza psycholog 1200.jpg
Czy można być szczęśliwym bez coachingu i terapii?

Czy bycie niewiernym może być psychologiczną konsekwencją tego, co dzieje się w związku? Czy na temat zdrad powiedziano już wszystko? Esther Perel autorka książki "Kocha, lubi, zdradza. Nowe spojrzenie na problem wierności i niewierności w związku", ceniona na świecie terapeutka par i konsultantka popularnego serialu "The Affair" mierzy się w niej ze zjawiskiem niewierności. - To bardzo złożony problem. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co jest przyczyną niewierności, dlatego nie jesteśmy w stanie się do niej przygotować, ani przed nią zabezpieczyć. Ważniejsze jest to, jakie wnioski wyciągniemy, kiedy dojdzie do takiej sytuacji. Powinniśmy zastanowić się, co ta zdrada dla nas znaczyła - mówiła psycholog i seksuolog, terapeutka par Ameera Anna Ibrahim.

Statystyki wskazują, że ludzie coraz częściej i chętniej zawierają relacje poza swoim związkiem. Być może jest to znak naszych czasów, lub pokłosie ciągłego dostępu do mediów społecznościowych Ameera Anna Ibrahim

Czy można przetrwać w związku w dobie szybkich randek i całodobowego dostępu do mediów społecznościowych? Jakie wartości należy w sobie wykształcić, żeby unikać niewierności? O czym świadczy zdrada? To oznaka problemów w związku, czy nieprzemyślany impuls? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Materiał: Mateusz Kulik

Gość: Ameera Anna Ibrahim (psycholog i seksuolog, terapeutka)

Data emisji: 4.06.2018

Godzina emisji: 20.09

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nietrwałe związki. Czemu się rozstajemy?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 17:52
Statystyki mówią o rosnącej liczbie rozstań i rozwodów, a także o coraz późniejszym wieku zawierania małzeństw. Pierwszy poważniejszy kryzys w związku zdarza się po trzech latach, natomiast najczęstszy powód rozstań to niezgodność charakterów - przyznaje się do niego aż 60 proc. respondentów.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrada i kłamstwo. Czy da się ich uniknąć?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 09:29
Mogą zdarzyć się w każdym związku partnerskim, przyjacielskim i rodzinnym. W Czwórce porozmawiamy o nich z autorem książki "Anatomia zdrady" Wojciechem Wyplerem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak sprawić, by związek przetrwał próbę czasu?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 09:30
- Należy postawić pytanie, czy zmieniła się jakość i trwałość ludzkich relacji. Współcześnie znika spoiwo, które do tej pory trzymało ludzi razem, czyli przymus społeczny – mówił Paweł Droździak, psycholog i psychoterapeuta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książę z innej bajki. Jak działają matrymonialni oszuści?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 13:51
Kiedyś poszukiwali swoich ofiar w realu. Teraz matrymonialni oszuści mają ułatwione zadanie - wystarczy zalogować się na jeden z randkowych portali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczucia w związku. Jak podsycać namiętność?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 13:20
- Z namiętnością jest tak, że bez pracy i tak zwanego dorzucenia drzewa do ogniska, płomień nie będzie płonął - mówi w "Strefie prywatnej" Bianca-Beata Kotoro, psycholog z Uniwersytetu SWPS w Warszawie. 
rozwiń zwiń