X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdrada. Konsekwencja tego, co dzieje się w związku?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 11:50
Z badań CBOS wynika, że doświadczenie niewierności ma za sobą 42 proc. Polaków. Do zdrady lub romansu przyznaje się 52 proc. mężczyzn i 33 proc. kobiet.
Audio
  • Psychologiczne aspekty niewierności. Co daje, a co może nam zabrać zdrada? (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/iWorksphotography/dom. publiczna

hipnoza psycholog 1200.jpg
Czy można być szczęśliwym bez coachingu i terapii?

Czy bycie niewiernym może być psychologiczną konsekwencją tego, co dzieje się w związku? Czy na temat zdrad powiedziano już wszystko? Esther Perel autorka książki "Kocha, lubi, zdradza. Nowe spojrzenie na problem wierności i niewierności w związku", ceniona na świecie terapeutka par i konsultantka popularnego serialu "The Affair" mierzy się w niej ze zjawiskiem niewierności. - To bardzo złożony problem. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co jest przyczyną niewierności, dlatego nie jesteśmy w stanie się do niej przygotować, ani przed nią zabezpieczyć. Ważniejsze jest to, jakie wnioski wyciągniemy, kiedy dojdzie do takiej sytuacji. Powinniśmy zastanowić się, co ta zdrada dla nas znaczyła - mówiła psycholog i seksuolog, terapeutka par Ameera Anna Ibrahim.

Statystyki wskazują, że ludzie coraz częściej i chętniej zawierają relacje poza swoim związkiem. Być może jest to znak naszych czasów, lub pokłosie ciągłego dostępu do mediów społecznościowych Ameera Anna Ibrahim

Czy można przetrwać w związku w dobie szybkich randek i całodobowego dostępu do mediów społecznościowych? Jakie wartości należy w sobie wykształcić, żeby unikać niewierności? O czym świadczy zdrada? To oznaka problemów w związku, czy nieprzemyślany impuls? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Materiał: Mateusz Kulik

Gość: Ameera Anna Ibrahim (psycholog i seksuolog, terapeutka)

Data emisji: 4.06.2018

Godzina emisji: 20.09

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nietrwałe związki. Czemu się rozstajemy?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 17:52
Statystyki mówią o rosnącej liczbie rozstań i rozwodów, a także o coraz późniejszym wieku zawierania małzeństw. Pierwszy poważniejszy kryzys w związku zdarza się po trzech latach, natomiast najczęstszy powód rozstań to niezgodność charakterów - przyznaje się do niego aż 60 proc. respondentów.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrada i kłamstwo. Czy da się ich uniknąć?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 09:29
Mogą zdarzyć się w każdym związku partnerskim, przyjacielskim i rodzinnym. W Czwórce porozmawiamy o nich z autorem książki "Anatomia zdrady" Wojciechem Wyplerem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak sprawić, by związek przetrwał próbę czasu?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 09:30
- Należy postawić pytanie, czy zmieniła się jakość i trwałość ludzkich relacji. Współcześnie znika spoiwo, które do tej pory trzymało ludzi razem, czyli przymus społeczny – mówił Paweł Droździak, psycholog i psychoterapeuta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książę z innej bajki. Jak działają matrymonialni oszuści?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 13:51
Kiedyś poszukiwali swoich ofiar w realu. Teraz matrymonialni oszuści mają ułatwione zadanie - wystarczy zalogować się na jeden z randkowych portali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczucia w związku. Jak podsycać namiętność?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 13:20
- Z namiętnością jest tak, że bez pracy i tak zwanego dorzucenia drzewa do ogniska, płomień nie będzie płonął - mówi w "Strefie prywatnej" Bianca-Beata Kotoro, psycholog z Uniwersytetu SWPS w Warszawie. 
rozwiń zwiń