X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pielęgniarstwo - to nie tylko zastrzyki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 15:00
- To opatrywanie ran, edukacja pacjenta na temat leczenia. To też wsparcie psychiczne, pomagające przetrwać pobyt w szpitalu - przekonuje w Czwórce Karolina Śmigielska, pielęgniarka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. M. Kacprzaka w Płocku.
Audio
  • O pielęgniarstwie - wymagającym zawodzie, dającym dużo satysfakcji (Dajesz radę/Czwórka)
Pielęgniarstwo to zajęcie dla osób cierpliwych, ambitnych, wyrozumiałych i empatycznych
Pielęgniarstwo to zajęcie dla osób cierpliwych, ambitnych, wyrozumiałych i empatycznychFoto: pixabay.com/travisdmchenry/domena publiczna

- W szpitalnej hierarchii pielęgniarki i pielęgniarze wykonują przede wszystkim zlecenia lekarskie - mówi Karolina Śmigielska. Chętnych do wykonywania tego zawodu niestety nie przybywa, jednak, jak przekonuje nasz gość - rośnie liczba panów zainteresowanych pielęgniarstwem i zaciera się stereotyp, że to zajęcie wyłącznie kobiece. A jak wygląda przygotowanie do zawodu pielęgniarki/pielęgniarza?

Karolina Śmigielska W pielęgniarstwie trzeba przede wszystkim pamiętać, że uśmiech leczy więcej ludzi niż niejeden szpital

W trakcie studiów sporo jest zajęć teoretycznych dotyczących działania ludzkiego organizmu, farmakologia, a nawet kodeks pracy i etyka zawodowa. Najważniejsza jednak jest część praktyczna - nierzadko prawdziwy egzamin siły charakteru. Ile trzeba takich praktyk odbyć? - To się dzieje przez cały okres kształcenia, a tak naprawdę do zawodu przygotowujemy się nieustannie, na bieżąco - wyjaśnia zaproszona pielęgniarka.

W Czwórce opowiada także o jej pierwszych trudnych doświadczeniach, tłumaczy, jak radzić sobie na dyżurach, oraz jakie cechy charakteru powinny mieć osoby zainteresowane tym zawodem. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której także Mateusz Kulik pyta przyszłą pielęgniarkę Urszulę Zuzannę Szewc o studia oraz jej plany na przyszłość.

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Dominika Klimek

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Gość: Karolina Śmigielska (pielęgniarka)

Data emisji: 15.12.2016

Godzina emisji: 14.10

jsz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Praca za granicą - już nie tak atrakcyjna?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 17:00
Według najnowszych badań, maleje liczba Polaków rozważających wyjazd do pracy za granicę. Raport firmy Work Service "Migracje zarobkowe Polaków V" wskazuje, że tylko 12 procent potencjalnie aktywnych lub aktywnych zawodowo rodaków rozważa taki wyjazd w przeciągu roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Logopeda - czy powinieneś wykonywać ten zawód?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 15:43
Diagnozuje wady wymowy, leczy jej zaburzenia, trenuje dykcję. Logopeda pomaga innym, dlatego prócz specjalistycznej wiedzy musi wyróżniać się cierpliwością, empatią i dobrą komunikatywnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca po zawodówce. Dobrze mieć fach w ręku?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 19:02
Najnowsze badania rynku pracy pokazują, że powoli rośnie zaufanie do absolwentów szkół zawodowych i techników. Jednocześnie zmieniają się nieco stereotypy odnośnie zawodów męskich i kobiecych. Czy niedługo nie będą nas już dziwić mechaniczki i monterki?
rozwiń zwiń