X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strażak. Zawód podwyższonego ryzyka

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 16:00
Strażacy zajmują się nie tylko walką z pożarami, ale - oprócz lekarzy i ratowników medycznych - wymieniani są wśród tych, którzy bezpośrednio ratują nam życie. - Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się w straży pożarnej specjalizacje, m.in. ratownictwo chemiczne, wysokościowe, wodno-nurkowe - mówiła Mariola Główka.  
Audio
  • Jak zostać strażakiem i dlaczego warto wybrać ten zawód? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Kzenon/Shutterstock

kino sylwetki 1200x660.jpg
Krytyk filmowy to nie tylko stawianie gwiazdek

- To ciekawy zawód, w którym każdy dzień jest inny - opowiadał pchor. Arkadiusz Jelonek. - Ludzie zaczynają dążyć do pracy w straży pożarnej z powodu rodzinnych tradycji, albo z potrzeby niesienia pomocy innym - tłumaczył. Jak przekonywał, to zawód, którego przedstawiciele cieszą się niezmiennie społecznym szacunkiem. Zaś jak mówiła Mariola Główka, by pracować w straży pożarnej, wcale nie trzeba bezpośrednio po maturze wybierać się do specjalistycznych szkół. - Sama studiowałam filologię polską, wielu ma za sobą m.in. ratownictwo medyczne. Takie dodatkowe umiejętności przydają się w tej pracy - mówiła w Czwórce.

biblioteka bibliotekarka 1200x660.jpg
To nieprawda, że bibliotekarz cierpi na nudę w pracy

W programie rozmawialiśmy także z członkami ochotniczej straży pożarnej, którzy ten zawód wykonują nieodpłatnie, i mówiliśmy o tym, jak wyglądają studia, przygotowujące do pracy strażaka. Jakie szkoły warto kończyć, jak przygotować się do testów i je zdać, jak "od kuchni" wyglądają ćwiczenia na poligonie i dlaczego w szkołach strażackich trzeba umieć... szyć? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Goście: Mariola Główka, pchor. Arkadiusz Jelonek (studenci, przyszli strażacy)

Data emisji: 20.04.2017

Godzina emisji: 14.10

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zostać kierowcą autobusu lub motorniczym?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 15:24
- To zawód, który wynika przede wszystkim z pasji. Ale to także dobra, stabilna praca, z umową podpisywaną na wiele lat i "znośnym" wynagrodzeniem - mówił Rafał Andziak z MZA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekretarka. "Funkcja o znaczeniu strategicznym dla firmy"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 15:41
Co by się stało, gdyby nagle w jednej chwili wszystkie asystentki i sekretarki postanowiły rzucić pracę, albo zastrajkować? - Świat przestałby działać! - mówi w Czwórce Agnieszka Korach z Akademii Asystentek i Sekretarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agent nieruchomości. Po trosze doradca i psycholog

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 18:14
W Dzień Pośrednika Obrotu Nieruchomościami w Czwórce sprawdziliśmy, na czym dokładnie polega ten zawód. Okazuje się, że to nie tylko siedzenie za biurkiem, ale też sporo pracy "w terenie".     
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z deszczu pod rynnę, czyli o pułapkach w nowej pracy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 19:43
Z badań przeprowadzonych przez BIG Info Monitor wynika, że 35 proc. ankietowanych ma w tegorocznych planach zmianę pracodawcy. - Wszelkie zmiany pracy, podwyżki czy awanse są dla Polaków bardzo ważne. Jeśli zatem widzimy, że warunki są dobre ku temu, by coś zrobić z naszym życiem, robimy to - mówiła w Czwórce Halina Kochalska z BIG.
rozwiń zwiń