X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcesz ocenić kompetencje? Pomoże Ci algorytm

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 14:19
- Naszym celem jest uzupełnienie pracy nauczyciela. Pomagamy zdiagnozować, czego uczeń nie umie - mówił w Czwórce Jan Bystroń, jeden z twórców projektów "Matura w głowie" i "Matma w głowie". 
Audio
  • "Matura w głowie" - oryginalny start-up dla licealistów (Dajesz radę/Czwórka)
Honorata Lubiszewska, Sylwia Sikorska, Jan Bystroń i Aleksandra Jasińska w Czwórce
Honorata Lubiszewska, Sylwia Sikorska, Jan Bystroń i Aleksandra Jasińska w CzwórceFoto: Czwórka

"Matura w głowie" to pomysł absolwentów Politechniki Warszawskiej: Marcina Bondyry, Grzegorza Bondyry oraz Jana Bystronia. We współpracy z nauczycielami i dydaktykami, w odpowiedzi na potrzeby uczniów, rodziców i nauczycieli, opracowali jedyny w Polsce automatyczny system oceny kompetencji. Jak narodził się pomysł na ten projekt? - Często pomagaliśmy innym w przygotowaniu do matury. Wtedy przyszedł nam do głowy, że może pomóc nam w tym algorytm - tłumaczył Jan Bystroń.   

Pierwszy projekt uruchomili w sierpniu 2016 roku pod nazwą "Matma w głowie". Daje on możliwość oceny wiedzy i kompetencji z matematyki dla uczniów szkół średnich. W planach są już kolejne moduły dla innych przedmiotów i poziomów nauczania. - Tworzenie testów to smutny obowiązek w edukacji. To może robić maszyna, a nauczyciel miałby wtedy czas na pracę z uczniami - podkreślał Jan Bystroń.

W Czwórce zaproszony gość opowiadał też o tym, na jakim etapie planu są i do jakich klientów ze swoim projektem chcą dotrzeć twórcy "Matury w głowie". Pomogły mu w tym Honorata Lubiszewska i Sylwia Sikorska z Embrace Your Life.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Goście: Jan Bystroń (wpółtwórca projektu "Matura w głowie"), Honorata Lubiszewska i Sylwia Sikorska (Embrace Your Life) 

Data emisji: 24.04.2017

Godzina emisji: 14.06

jsz
 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Personalshopping dla mężczyzn. "Szybko i bezstresowo"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 11:02
Jesteś fanem stylu "smart & casual", a może chcesz zrobić rewolucję w swojej szafie? Pomoże ci w tym osobisty stylista online - start-up założony przez Marcjannę Mietłę. Jak działa taki internetowy doradca i czy taki biznes ma szansę na polskim rynku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

In Between? Jak pogranicze wpływa na tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 19:20
- Projekt "In Between?" wyrósł z Ekspresu Wolności, którego uczestnicy odwiedzali miejsca związane z przemianami 1989 roku w Europie. Chodzi nam przede wszystkim o pogłębianie pamięci historycznej - tłumaczył w Czwórce Rafał Rogulski, dyrektor organizującej to przedsięwzięcie Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność.  
rozwiń zwiń