Życie bez cukru jest możliwe. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 16:00
Unikamy słodzenia herbaty, jedzenia ciast i cukierków. Cukier spożywamy jednak w wielu innych produktach, nierzadko nawet o tym nie wiedząc.
Audio
  • Jak żyć bez cukru i czy jest to możliwe? (Dajesz radę/Czwórka)
Miłość do słodyczy to nie tylko domena najmłodszych. Te same zasady działają też na dorosłych
Miłość do słodyczy to nie tylko domena najmłodszych. Te same zasady działają też na dorosłych Foto: Pixabay/kaboompics

Jak przekonywały ekspertki w Czwórce, jedzenie zbyt dużej ilości cukru to głównie kwestia przyzwyczajenia, bowiem od dzieciństwa jemy słodycze. - Jako dorośli szukamy też przekąsek, które są szybkie, nie wymagają nakładów pracy. To lenistwo, bo można przecież przyrządzić posiłki smaczne i zdrowe, pozbawione nadmiaru cukru - mówiły Małgorzata Rusek i Agnieszka Wiśniewska.

Jak radzić sobie z pokusą zjedzenia czegoś słodkiego, gdy nie powinniśmy spożywać cukru? Jak rozpoznać czy produkt oznaczony "bez cukru" rzeczywiście nam nie zaszkodzi? A jeśli nie cukier - to co wybrać ? Czym są zamienniki cukru, co zawierają i jak działa erytrol, mający zaspokajać naszą potrzebę zjedzenia słodkości? Czym są "kulki mocy" czekoladowe, kawowe, bądź cynamonowe? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Małgorzata Rusek i Agnieszka Wiśniewska (Fundacja "Szczęśliwi bez cukru")

Data emisji: 6.06.2018

Godzina emisji: 14.07

kd


 

Czytaj także

Cukier - jak pozbyć się słodkiego uzależnienia?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 15:04
Nasze komórki nie wiedzą, że jedzenia jest pod dostatkiem. Działają tak od milionów lat: oszczędzają energię i robią zapasy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Edyta Litwiniuk daje przykład młodym mamom

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 16:50
- To normale, że w ciąży przybieramy na wadze, bo te kilogramy są nam potrzebne. Po porodzie, kierując się zdrowiem i rozsądkiem, możemy zacząć dbać o powrót do formy, ale radziłabym to robić pod okiem specjalisty, a nie w internecie - mówi Edyta Litwiniuk.
rozwiń zwiń