Student podpisuje umowę najmu. O czym musi pamiętać?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 18:00
Student wynajmie mieszkanie. Lipiec, sierpień i wrzesień to miesiące, w których zaczynają się intensywne poszukiwania lokum dla żaka. Na co warto zwrócić uwagę?
Audio
  • Umowa najmu. "Niezapowiedziane wizyty właściciela mieszkania to przestępstwo" (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: smasia/Pixabay

marchew jedzenie warzywa 1200.jpg
Bomba witaminowa na surowo. Dla kogo jest "raw food"?

- Przede wszystkim podpisujmy umowy. To dokument, który ma nas chronić. To, co zostanie w niej zawarte jest naszą gwarancją uczciwego najmu - tłumaczył prawnik Karol Brunejko.

- Jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy zwrócić się do prawnika - radził gość Czwórki. - On najlepiej podpowie, co w takiej umowie powinniśmy zawrzeć, żeby zabezpieczyć nasze interesy - wyjaśniał. 

O czym należy pamiętać przy podpisywaniu i jak czytać umowy najmu? Czym różni się umowa na czas określony i nieokreślony? Jak długi powinien być okres wypowiedzenia? Czynsz regulujemy przelewem czy w gotówce? Czy właściciel może pojawiać się w mieszkaniu niezapowiedziany? I czym jest protokół zdawczo-odbiorczy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Karol Brunejko (Akademicka Poradnia Prawna)

Data emisji: 7.08.2018

Godzina emisji: 14.07

ac

Czytaj także

Wolontariat w Izraelu. Wielokulturowość i wspólnota

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 15:30
- Izrael to miejsce inspirujące, dynamiczne i różnobarwne, położone na styku kultur i kontynentów - mówi w "Dajesz radę" Adrianna Malińska, wolontariuszka i menedżerka do spraw wolontariatu i nauki języka hebrajskiego w Fundacji Anioły Kultury.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekty NZS - pomysł na aktywizację studentów

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 20:05
Niezależne Zrzeszenie Studentów to największa organizacja studencka w Polsce, obecna na 32 uczelniach wyższych w 15 polskich miastach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus na Islandii. Jak się tam dostać?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 19:46
W trakcie swojego pobytu Wojtek Kokot nie tylko podróżował po kraju, ale również aktywnie poznawał miejscową kulturę. W Czwórce opowie o swoich doświadczeniach.
rozwiń zwiń