Projekty NZS - pomysł na aktywizację studentów

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 20:05
Niezależne Zrzeszenie Studentów to największa organizacja studencka w Polsce, obecna na 32 uczelniach wyższych w 15 polskich miastach.
Audio
  • "Akcja historia", "Kokos", "Drogowskazy kariery". Projekty studentów dla studentów (Dajesz radę/Czwórka)
Agata Hułas i Julia Kasprzak, dziennikarka Czwórki Justyna Tylczyńska (Dajesz radęCzwórka)
Agata Hułas i Julia Kasprzak, dziennikarka Czwórki Justyna Tylczyńska (Dajesz radę/Czwórka)Foto: Czwórka/Justyna Tylczyńska

baku azerbejdzan 1200.jpg
Erasmus w Azerbejdżanie. Na styku religii i kultur

Zrzeszenie powstało 22 września 1980 roku, jako studencka odpowiedź na utworzoną kilka tygodni wcześniej "Solidarność". NZS w latach 80. skupiał młodych ludzi dążących do demokratyzacji życia publicznego. Po transformacji ustrojowej organizacja stopniowo zmieniała profil swojej działalności. Na pierwszy plan wysunęła się działalność mająca na celu aktywizację środowiska studenckiego.

- Żeby zostać członkiem NZS-u nie trzeba spełniać szeregu wymagań. Jesteśmy otwartą organizacją. Żeby się zapisać, należy zgłosić się na rozmowę z mentorem, który wprowadzi kandydata w zakres działań stowarzyszenia. Wystarczy, żeby być aktywnym, kreatywnym i mieć otwartą głowę - opowiadały Agata Hułas i Julia Kasprzak, koordynatorki OKFS i Prawie Kina.

Czym zajmuje się NZS, jakie projekty można zrealiozować w ramach działalności stowarzyszenia? Jak powstały "Studencki Nobel", "Wampiriada" i "Drogowskazy Kariery"? Dlaczego filmowy projekt stowarzyszenia nosi nazwę "Prawie Kino"? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Agata Hułas i Julia Kasprzak (koordynatorki OKFS i Prawie Kina)

Data emisji: 6.06.2018

Godzina emisji: 14.07

ac

Czytaj także

NZS - młodszy brat Solidarności

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 11:52
- Trzeba powiedzieć, że Niezależne Zrzeszenie Studentów było w 100% niezależne, tworzone oddolnie na każdej uczelni w Polsce - mówi Michał Moskal, przewodniczący zrzeszenia. - Dziś przestaliśmy walczyć, zaczęliśmy budować - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Japonii. Nauka, podróże i... karaoke po północy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:43
Studiował  na Nagoya University of Commerce and Business, i pracował jako instruktor narciarstwa w japońskich górach. Michał Szymczyk opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach podczas japońskiego Erasmusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Niemczech. Co powinieneś wiedzieć zanim wyjedziesz?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 16:05
Anna Kobus w Kolonii m.in. na uczelni sportowej Sporthochschule i w Institute of European Sport Development and Leisure Studies spędziła 2 lata. Podróżowała po Westfalii, zwiedziła też Belgię, Holandię i Luksemburg. Jak polska studentka wspomina pobyt na Erasmusie u zachodnich sąsiadów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samorząd studencki. Chcesz zacząć działać? To dobry sposób!

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 16:38
- Do tego, by zapisać są do samorządu studenckiego zmotywowali mnie ludzie. Gdy szłam na studia, chciałam otaczać się osobami, które chcą robić w życiu coś więcej niż tylko nauka, jednocześnie działają na rzecz innych, nie dla zarobku - mówiła Weronika Kumanek.
rozwiń zwiń