X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wilk i człowiek. Czy rodzi się konflikt?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 16:51
Populacja tych zwierząt rośnie. To ogromny sukces ekologów, ale interesy ludzi nierzadko wykluczają się z interesami wilków. Kto wygra w tej nierównej walce? 
Audio
  • Jak reagować, gdy spotkamy wilka, który się nas nie boi? Jak chronić wilki obecne w Polsce? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Reincarnation40

shutterstock koń człowiek oko 1200.jpg
"Zwierzęta są genialne, tylko my ich nie doceniamy"

Jeszcze do niedawna naukowcy twierdzili, że Polskę zamieszkuje 1000 wilków. Obecnie mówi się już o 2000 tych zwierząt. - Prężna populacja wilków występuje zwłaszcza w Polsce zachodniej. Nie powiedziałbym jednak, że zwierzęta te stanowią zagrożenie konkurencję dla hodowców bydła czy owiec - mówił Stefan Jakimiuk. - Naturalnym procesem jest to, że zaczyna dochodzić do rywalizacji między watahami. Dzięki temu populacja sama się reguluje.

ZOBACZ TAKŻE: Przejścia życia. Jak ratować dzikie zwierzęta? >>>

Relacje ludzi z dzikimi zwierzętami, w tym z wilkami zależą wyłącznie od nas. Jeśli mamy gospodarstwo i nie zabezpieczamy go przed drapieżnikami, to jest to dla nich jak "zaproszenie do stołówki" Stefan Jakimiuk

Czy rzeczywiście stosunek mieszkańców miast do wilków jest odmienny o tego, jaki mają mieszkańcy wsi? Jak wilki nauczyły się unikać ludzi i czy darzą nas coraz większym zaufaniem? Czy relacje ludzi i wilków będą coraz częstsze, a "konflikt między oboma gatunkami" będzie się zaostrzał? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

W programie także zaprosiliśmy do Radiowej Poradni dla Zwierząt, a tematem rozmowy były niespecyficzne objawy dotyczące schorzeń wątroby zwierząt. Odwiedziliśmy także gołębnik Pawła Mielcarka, który opowiadał o przygotowaniu wyposażenia dla tych ptaków przed… zimą.

Posłuchaj nagrania całej audycji "Dajesz radę", 27.05.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: Stefan Jakimiuk (WWF Polska)

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wszystkie tajemnice myszołowa. Czego o nim nie wiesz?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 15:12
Są silne, zwinne i bardzo drapieżne. Spotkać je można także w Polsce, a najlepszym okresem do fotografowania ich jest właśnie zima. Sprawdzamy, jak żyją myszołowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Saola wietnamska. Czy uda się uratować te zwierzęta przed zagładą?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 15:49
Saola wietnamska to ssak kopytny, który żyje w południowo-wschodniej Azji. Na terenie Wietnamu jednak ten gatunek niemal całkowicie już wyginął. - Ostatnie autentycznie zdjęcie saoli pochodzi z 2015 roku - tłumaczył prezes wrocławskiego zoo Radosław Ratajszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O ludziach, którzy bezinteresownie pomagają zwierzętom

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 16:55
Czasem wystarczy prosty gest: wystawienie miski z wodą latem, gdy jest upał, albo uchylenie okna zimą, gdy na dworze panuje mróz. W ten sposób możemy uratować kilka, albo kilkanaście zwierzęcych istnień.
rozwiń zwiń