Wolontariusz zwierząt. Czy to zajęcie dla ciebie?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 14:30
- Wolontariusze zajmują się m.in. zbiórkami pieniędzy, organizacją eventów, czy promocją zwierząt do adopcji w sieci, co wiąże się z tworzeniem grafik komputerowych, filmów. Podejmują także interwencje, gdy zwierzakom dzieje się krzywda. Dlatego wolontariusz powinien być przede wszystkim odpowiedzialny, rzetelny i słowny - mówiła Anna Głażewska. 
Audio
  • Życie wolontariusza od kuchni - co powinieneś wiedzieć o tej pracy? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/MAD.vertise

pies zabawa jeans 1200.jpg
Jak zrozumieć psa? ABC komunikacji z czworonogiem

Wolontariat na rzecz zwierząt to zajęcie czasochłonne, ale z pewnością wdzięczne. Aby się zaangażować w pomoc naszym braciom mniejszym, należy sprawdzić, jakie organizacje działają w naszej najbliższej okolicy, zapoznać się z profilem ich działalności oraz wybrać tę, do której ideowo nam najbliżej. - Bo wolontariat to nie tylko przyjaźń ze zwierzęciem, to bardzo szerokie spektrum działań, które dają pole do wykorzystania własnego potencjału i realizacji pasji - tłumaczyła Anna Głażewska, która pomaga w ten sposób już od kilku lat. 

ZOBACZ TAKŻE Czy zwierzęta mają święta? Jak im pomóc przetrwać Sylwestra? >>>

śnieg zima zwierzęta pies ślad 1200.jpg
Jak pomagać schroniskom dla zwierząt zimą?

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada 5 grudnia. Jak jeszcze zaangażować się w wolontariat na rzecz zwierząt, i jak wybrać instytucję, której chcielibyśmy pomagać? Jak stworzyć przyjazny dom tymczasowy dla psów bądź kotów? Jaki czas w naszym życiu jest na to najbardziej odpowiedni? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Rozmówczyni Kacpra Kowalczyka wspominała też swoje początki pracy w wolontariacie, zdradziła też, jak wielkie i pozytywne zmiany w jej życiu miały dzięki temu miejsce.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej audycji. W programie mówiliśmy także o halitozie, czyli nieświeżym oddechu psów. Co zrobić, gdy nasz pupil cierpi na tę przypadłość? W cyklu "Kacper i jego zwierzak" spotkaliśmy się z gekonami. W jakich temperaturach i warunkach żyją te niepozorne jaszczurki i jak to robią, że bez problemu wspinają się po pionowych ścianach terrarium? O tym w nagraniu "Dajesz radę".

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: Anna Głażewska (Fundacja Dwa plus Cztery)

Data emisji: 2.12.2019

Godzina emisji: 14.18

kd/ac

Czytaj także

Behawiorysta zwierząt. "Rehabilitujemy ich psychikę"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 12:20
- Mało kto wie, że psy rodzą się z umiejętnością dostrzegania zmian w ludzkiej mimice. To są jedyne zwierzęta, które związały swój los z człowiekiem i przeszły tak potężny skok ewolucyjny - przekonuje Aneta Awtoniuk, behawiorystka i zoopsycholożka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawa zwierząt. Jak je respektować?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 08:40
Cyrki czy fitness z udziałem zwierząt, walki byków, programy "popływaj z delfinem" oraz zoo trzymające zwierzęta w złych warunkach - to wszystko przykłady wykorzystywania zwierząt w imię rozrywki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dom dla jeży. Jak pomagać tym zwierzętom jesienią i zimą?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 17:10
- Jeśli chcemy zbudować jeżom dom, w którym będą mogły zimować, trzeba odpowiednio go usytuować, tak by nie znalazły ich żadne inne zwierzęta, na przykład psy czy koty - mówił Jerzy Gara, z Azylu dla jeży w Kłodzku. - Jeśli chcemy je dokarmiać - pamiętajmy, że choć czasem jedzą jabłka, preferują mięso. Bazą może być więc karma dla kotów. 
rozwiń zwiń