Prima aprilis. Jak nie dać sobie rady?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 22:06
Przypalony obiad, kiepska stylówka i fatalna fotka - to da się zrobić. W prima aprilis wrzucamy na luz. Wszak na pewno nie jeden z Was ma dwie lewe ręce, jest antytalentem i przypala nawet wodę na herbatę.
Audio
  • Przesolić zupę, mieszać kroki w tańcu i zamknąć oczy do zdjęcia. Antyporadnik Czwórki (Dajesz radę)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Nutthaseth Van

Jak zrobić złe zdjęcie, zepsuć najprostsze danie i utrudnić sobie naukę w każdej dziedzinie? Zapraszamy na nasz prima aprilisowy antyporadnik. 

Co więcej, zaprosiliśmy do niego ekspertów. Zaczynamy od nieudanej sesji zdjęciowej. Co nam do tego potrzeba? Natalia Sławek prowadząca blog fotograficzny radzi, żeby znaleźć bardzo zły obiektyw. - Dzięki temu nasza twarz będzie wydawała się bardziej okrągła, niż jest w rzeczywistości - mówiła. Jutuber David Dori podpowiadał, że żeby nie zapomnieć, by w głowie przypominać sobie o tym, żeby nie mrugnąć w trakcie ujęcia. Wtedy na pewno będziemy zerkać z fotografii zza wpół zamkniętych powiek.

Jaką dziedzinę wiedzy warto pominąć, żeby trudniej było nam się uczyć innych rzeczy? Oczywiście matematyki, która jest przecież podstawą logicznego myślenia. - Jeśli dobrze nauczymy się matmy, będzie nam prościej nie tylko poruszać się w biznesie, zrozumiemy ekonomię, myślenie abstrakcyjne, ale nawet naukę języków obcych - dodawał z kolei psycholog i jutuber Andrzej Tucholski. 

A jak nie nauczyć się tańczyć? Taniec nie tylko rozluźnia, odpręża, daje poczucie wspólnoty, jet mędzynarodowym językiem, którego może się nauczyć niemal każdy, pomaga zbudować nie tylko świetną sylwetkę, ale, jak przekonywała instruktorka tańca - także poczucie wartości.

W audycji podpowiadaliśmy też, jak spalać wiele więcej paliwa niż potrzebujemy. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Data emisji: 1.04.2020

Godzina emisji: 14.07

ac

Czytaj także

Mężczyzna u lekarza. W czym doradzi mu bariatra?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 15:40
Kiedy psuje się auto, pierwsi jadą do mechanika, ale kiedy ich zdrowie szwankuje to kontrolę odkładają na później.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stres, geny, kiepski fryzjer. Co sprawia, że łysiejemy?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 16:40
Zła pielęgnacja, niewłaściwa dieta. Leki, geny, stres, a nawet intensywne treningi - to wszystko ma wpływ na kondycję naszych włosów. - Przyczyn utraty włosów jest tyle, ilu pacjentów. Dlatego trycholog działa trochę jak detektyw - mówi Anna Mackojć z Instytutu Trychologii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie jak z obrazka. Społecznościówki i samoakceptacja

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 17:00
W czasach narodowej kwarantanny blogerzy, influencerzy mają ręce pełne roboty, a my chętnie konsumujemy ich treści. - To, co oglądamy ma na nas ogromny wpły. Widząc "idealne życia" zaczynamy wierzyć, że one istnieją naprawdę - mówi dietetyk Barbara Dąbrowska.
rozwiń zwiń