Chcesz zostać morsem? "To daje niesamowitą energię"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 12:00
Czapka, rękawiczki, buty neoprenowe, a przede wszystkim dobra kondycja i dużo odwagi, to właściwie wystarczy, by zostać morsem. - Woda, do której wchodzimy ma 1-2 stopnie Celsjusza - mówi Ewelina Pawlak, która robi to już trzeci sezon.
Audio
  • Morsowanie - jak zacząć i jakie ma konsekwencje dla zdrowia? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Inga Gedrovicha/Shutterstock

Wskazane jest sprawdzenie swojej kondycji i stanu zdrowia przed pierwszym zanurzeniem. Podstawą jest zdrowe serce Ewelina Pawlak

By kąpać się w lodowatej wodzie w większości miejskich akwenów w większych polskich miastach nie trzeba mieć specjalnych pozwoleń. - Wybierając się na morsowanie warto jednak zabrać ze sobą grupę osób, które wejdą z nami do wody, bądź będą czekały na brzegu, by w każdej chwili móc nam pomóc - mówiła Ewelina Pawlak. - Dobrze jest mieć ręcznik i ciepłe ubranie na zmianę.

Jak przekonywała rozmówczyni Marty Hoppe, to przygoda która daje mnóstwo pozytywnej energii. - Na samym początku zimno zapiera ci oddech w piersiach, czujesz mrowienie w plecach, to uczucie utrzymuje się jeszcze długo po wyjściu z lodowatej wody - opisywała rozmówczyni Marty Hoppe. - Potem, gdy endorfiny zaczynają działać, zaczyna być cudownie. Dlatego, jeśli czasem obserwuje się ludzi siedzących w zimnej wodzie, można zobaczyć uśmiech na ich twarzach - mówiła Ewelina Pawlak.


masaż fizjoterapia spa 1200.jpg
Sposób na relaks? Masaż, który oczyści też umysł

Jak zostać morsem, gdzie zacząć taką przygodę? Jak często morsy wchodzą do zimnej wody i czy zwykły katar stanowi do tego przeciwskazanie? Jak ważna przed wejściem do wody jest rozgrzewka i jak ją przeprowadzić? Dlaczego podczas jednej "sesji" wchodzi się do wody dwa razy i czy należy w niej zanurzać głowę? Czy morsowanie poprawia jędrność skóry? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Ewelina Pawlak (grupa Morsy z Piassecziussets)

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 14.08

kd/kul

Czytaj także

Kilimandżaro kobiecą stopą. Jak wspiąć się na szczyt marzeń?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 10:20
Natalia Bogdan nowy rok przywitała na wysokości niespełna 6 tys. metrów nad poziomem morza na szczycie Kilimandżaro, góry zwanej dachem Afryki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wskocz na trampolinę - przygotuj się na snowboard

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 13:25
Sportowcy twierdzą, że potrzeba 8 tygodni, by przygotować się do sezonu snowboardowego. - Moja rada to być aktywnym cały czas - mówi Michał Ligocki, snowboardzista. A czy dobrym treningiem jest wycieczka do parku trampolin?
rozwiń zwiń