X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filozof na miarę XXI wieku? "Nie chodzi z głową w chmurach"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 11:00
- Filozofia jest zwornikiem, który pozwala zapuszczać się w różne rejony innych nauk. I choć dziś nie jest już uznawana za teorię wszystkich teorii to nadal chce zrozumieć, wszystko, co znajduje się wewnątrz - tłumaczy dr Artur Szutta.
Audio
  • Jak filozofować w XXI wieku? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Czy warto studiować filozofię w XXI wieku? O tym m.in. zastanawiamy się w audycji
Czy warto studiować filozofię w XXI wieku? O tym m.in. zastanawiamy się w audycji Foto: Pixabay/95C/dom.publiczna

dr Artur Szutta Filozofa nie satysfakcjonuje odpowiedź na pytania, którą można zawrzeć w dwóch zdaniach. To nauka dla ciekawskich i dociekliwych

Filozof żyje na różnych poziomach. Na poziomie idei prowadzi abstrakcyjne dywagacje, w zwykłym życiu zajmuje się prozaicznymi czynnościami i raczej twardo stąpa po ziemi. - W XXI wieku filozof to ktoś, kto ma skłonności do myślenia i chce zrozumieć na czym polega świat - mówi gość Czwórki.

Dr Natasza Szutta dodaje, że każdy człowiek, bez względu na tryb życia, jaki prowadzi, ma skłonność do głębszej refleksji. - Często przychodzi ona w momencie, w którym coś nam się przydarza. Wtedy zadajemy sobie pytanie o sens istnienia i powód, dla którego zostaliśmy w to wszystko wrzuceni - wyjaśnia. 

Kamil Radziszewski Filozof widzi "za" i "przeciw". Potrzebuje też czasu, żeby rozważyć wszystkie argumenty. To nauka, która wymaga cierpliwości

Dlaczego opinii na wiele ważnych tematów udzielają zazwyczaj socjologowie, psycholodzy, politolodzy, a nawet aktorzy czy muzycy, natomiast całkowicie pomija się filozofów? Czy to dlatego, że większość ludzi sądzi, że filozofia to zajęcie dla kogoś, kto spoczywając w wygodnym fotelu spędza czas na kontemplacji świata w bezpiecznej izolacji od jego problemów? Po co nam filozofia w XXI wieku i czy filozofowanie dziś się opłaca? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

O filozofii w studiu Czwórki O filozofii w studiu Czwórki

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Goście: dr Natasza Szutta (Uniwersytet Gdański), dr Artur Szutta (Uniwersytet Gdański, red. naczelny magazynu "Filozofuj!"), Kamil Radziszewski (student filozofii) 

Data emisji: 23.08.2017

Godzina emisji: 20.05

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z pasji odkrywania - wyprawy na szczyty wulkanów

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 16:00
- Nie interesują mnie miejsca, w które każdy może się dostać. Pociągają mnie te, do których ciężko dotrzeć - mówi w Czwórce Grzegorz Gawlik, zafascynowany geologią prawnik, podróżnik, himalaista oraz zdobywca wulkanów.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigierski Park Narodowy: suchary, twardziele i renifery

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2017 18:40
- Są tutaj takiej miejsca, gdzie bez trudu da się odczuć pozytywny wpływ, jaki przyroda ma na nas, ludzi - przekonuje Józef Koncewicz, leśniczy Wigierskiego Parku Narodowego.
rozwiń zwiń