X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Walka z paleniem. "Z reguły udaje się dopiero za szóstym razem"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 21:00
Jak wynika z badania CBOS-u, 26 proc. Polaków pali papierosy. Ponad 80 proc. z nich przyznaje, że pali regularnie, a nieliczni robią to okazjonalnie. Z badań wynika także, że w większości przypadków dopiero szósta próba rezygnacji z palenia jest skuteczna.
zdjęcie ilustracyjne,
zdjęcie ilustracyjne, Foto: Ostancov Vladislav/Shutterstock.com

shutterstock epapieros 1200.jpg
E-papierosy. Czy to rzeczywiście "mniejsze zło"? >>>

 Problem dotyczy też ludzi młodych, którzy przygodę z papierosami zaczynają coraz wcześniej. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

- Mężczyźni palą częściej niż kobiety, jednak o im skuteczniej udaje się rzucić nałóg. To widać też w trendach epidemiologicznych. Rak piersi jest najczęstszym rakiem w przypadku kobiet, jednak najwięcej z nich umiera na raka płuca - tłumaczyli goście Czwórki. - Dlatego lekarze próbują nie tylko mówić o tym, co czeka pacjentów, którzy palą. Zwracamy też uwagę na to, jak wiele mogą zyskać rzucając palenie. W perspektywie roku zaoszczędzić można równowartość wycieczki zagranicznej - mówili eksperci. - Trzeba też edukować i uczyć, jakie natychmiastowe konsekwencje niesie ze sobą palenie. Ta wiedza powinna być dla palaczy niewygodna. Do kobiet trafiają więc argumenty o tym, że niszczy im się cera, żółkną palce i zęby. Do mężczyzn - te o wczesnej impotencji. 

Z perspektywy lekarza konsekwencje palenia to nie zdjęcie chorego na paczce papierosów, albo plakaty kampanii społecznych, tylko po prostu samo życie. Bo to my na co dzień widzimy ludzi z rakiem płuc eksperci Czwórki

Rak płuc to najczęściej występujący nowotwór złośliwy, który przyczynia się do największej liczby zgonów z powodu nowotworów na świecie. Tylko w Polsce rozpoznawany jest u 22 tys. osób rocznie. Dlatego nowe kampanie społeczne to jeden ze sposobów na nakłonienie palaczy do porzucenia nałogu. Czy są skuteczne w swoich oddziaływaniach? O tym, m.in. o kampanii "Hamuj Raka - Daj Szansę Płucom", ale także o działaniu e-papierosów na zdrowie - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. A o swojej walce z nałogiem nikotynowym słuchacze Czwórki opowiadali Weronice Puszkar.  

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Goście: dr Paweł Koczkodaj (Centrum Onkologii), Piotr Jankowski (lekarz pulmunolog, Klinika Pulmunologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego)

Data emisji: 21.11.2019

Godzina emisji: 15.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy w Polsce działa profilaktyka antyalkoholowa?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 18:40
- Cena, dostępność i reklama ciągle generują to straszne picie w Polsce - mówi Bogdan Urban, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich. - Jeśli tego nie zmienimy, to każda profilaktyka będzie drogą donikąd - ostrzega.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Placebo - gdy wiara czyni cuda

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:22
- Zdarza się tak, że efekt placebo potwierdzony jest u 30 procent badanych pacjentów. Dlatego też podkreślamy, że dobre słowo jest doskonałym leczeniem - mówi Marzena Gajewska, lekarz pediatra. 
rozwiń zwiń