Polskie Radio
Section05
leki

TYLKO U NAS Zapytaliśmy Polaków, co myślą o programie darmowych leków. Pochwały dla prezydenta i rządu

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę, która rozszerza grupę osób uprawnionych do bezpłatnych leków. Regulacja jest realizacją zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z Ula Programowego PiS, który odbył się w maju w Warszawie. Od 1 września bezpłatne leki będą przysługiwać dzieciom i osobom powyżej 65. roku życia. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda leki PiS Jarosław Kaczyński TYLKO U NAS POLSKA społeczeństwo prezydent zdrowie

Premier Morawiecki: w czasach rządów PO-PSL panowała znieczulica

- Dwie kluczowe grupy społeczne, czyli nasze dzieci, od niemowlaków począwszy, a na młodzieży do 18 roku życia skończywszy, oraz nasi seniorzy, którzy przechodzą na emeryturę lub już są na emeryturze, czyli ci, którzy przekroczyli 65. rok życia, powinni otrzymać większe wsparcie od państwa - mówił premier Mateusz Morawiecki na uroczystości podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy wprowadzającej bezpłatne leki dla nowych grup.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA leki zdrowie służba zdrowia społeczeństwo premier Mateusz Morawiecki

Wkrótce nowa lista leków refundowanych. Zobacz, co może się zmienić od września

Leczenie pacjentek z nawrotowym lub zaawansowanym rakiem endometrium i leczenie pacjentów z chorobą przeciwko gospodarzowi, czyli po odrzuceniu przeszczepu szpiku - to nowe programy lekowe, które znalazły się w projekcie listy refundacyjnej na wrzesień. Wpisano na nią także substancje pomagające walczyć z przewlekłą astmą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NFZ leki społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia lista leków refundowanych GOSPODARKA

Premier: zreperowaliśmy budżet i dlatego będziemy przekazywać 13. i 14. emeryturę na stałe

- Zreperowaliśmy budżet i dlatego przekazaliśmy, przekazujemy regularnie i będziemy przekazywać tak długo, jak wyborcy będą nam ufali, 13. i 14. emeryturę na stałe dla seniorów - zapowiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z seniorami w Waplewie Wielkim w powiecie sztumskim (woj. pomorskie). Szef rządu przypomniał też o zniesionym podatku dla seniorów do 2,5 tys. zł miesięcznie, czyli do 30 tys. zł rocznie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Mateusz Morawiecki emerytura podatek budżet leki senior Platforma Obywatelska

Rząd chce rozszerzyć program bezpłatnych leków. Realizacja zapowiedzi prezesa PiS

Senat przyjął wraz z poprawkami ustawę o darmowych lekach dla seniorów 65 plus i dzieci do 18. roku życia. Zgodnie z rządowymi zapowiedziami, programem zostanie objętych ponad 11 milionów Polaków. Na tę grupę składa się siedem milionów dzieci i młodzieży oraz 4,5 miliona dorosłych. Wniesionymi do ustawy poprawkami zajmie się Sejm.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA leki rząd Piotr Müller PiS