Tofifest - pokaż swój talent

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 16:00
Mimo że Tofifest startuje w październiku, to organizatorzy już teraz wykonują ogromną pracę, aby wszyscy byli z imprezy zadowoleni. Festiwal jest wielką szansą dla młodych muzyków i filmowców, by mogli pochwalić się swoimi talentami i zaistnieć w artystycznym świecie.
Audio
  • Jarek Jaworski opowiada, co będzie się działo podczas festiwalu Tofifest (Czwórka/Stacja Kultura)
Tofifest - pokaż swój talent
Foto: Glow Images/ East News

- Od tego roku po raz pierwszy Tofifest włącza w swoją strukturę festiwal muzyki o nazwie "Audiowizje”. W ramach niego rozpisane zostały 2 konkursy przeznaczone dla młodych muzyków, filmowców, a także DJ-ów i VJ-ów - tłumaczy Jarek Jaworski z Tofifest.

Pierwszy z konkursów to "Muzyka do nakręcenia” organizowany wraz z serwisami NuPlays.pl i TlumTlum.pl, który jest skierowany do muzyków i filmowców. Muzycy zgłaszają swój utwór na platformie NuPlays.pl, a internauci wybierają najlepszy z nich. W nagrodę, ekipa filmowców wyłoniona przez TlumTlum.pl, zrealizuje do niego profesjonalny teledysk. Klip powstanie w czasie czterodniowych warsztatów "Audiowizji", podczas festiwalu Tofifest. Deadline rejestracji konkursowej dla muzyków mija 30 września.

Czytaj także: Tomasz Raczek: polscy widzowie coraz bardziej doceniają polskie kino<<<

Drugi konkurs to poświęcony wizualizacji muzyki "Audiowizje Showcase”, w którym wystartować mogą zespoły muzyczne, artyści wizualni, DJ-e i VJ-e bez ograniczeń gatunku muzycznego. Przygotują oni koncert z wizualizacjami. Showcase odbywać się będzie na scenach 4 klubów festiwalowych podczas Tofifest (Dwa Światy, Carpe Diem, NRD, Kulturhauz). Widzowie wybiorą najlepsze zespoły i wizualizacje, które otrzymają nagrody finansowe. Chętni do udziału w tym konkursie mogą się zgłaszać do 19 września.

- Festiwal będzie bardzo interesujący. Myślę, że w październiku na Tofifest w Toruniu po prostu trzeba być - mówi Jarek Jaworski.

Aby dowiedzieć się więcej o Tofifest, zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z audycji "Stacja Kultura".

bc/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA Toruń

Czytaj także

Apokalipsa, teatr i literatura

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2012 15:00
Festiwal inSPIRACJE to jedno z najistotniejszych wydarzeń kulturalnych na mapie Polski oraz Europy. Rozmawiamy o nim w "Kontrkulturze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matylda Damięcka bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 10:10
Aktorsko udziela się od ósmego roku życia i uwielbia piłkę nożną. - Już jako dziecko byłam straszną chłopczycą - zwierza się Matylda Damięcka. - Do dziś mam blizny na całym ciele. Uwielbiam je liczyć i opowiadać ich historie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tate Modern - sztuka pod napięciem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 14:00
Fantastyczny przykład na to, jak wykorzystać nieużywaną industrialną przestrzeń, zmieniając je w prawdziwe architektoniczne cacko. Muzuem Tate Modern to jedno z tych miejsc, które koniecznie trzeba zwiedzić będąc w Londynie.
rozwiń zwiń