Światowy Dzień Książki. Nowe technologie w czytelnictwie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 12:30
W ubiegłym roku ponad 6 mln Polaków nie przeczytało ani jednej książki. Rośnie jednak poziom czytelnictwa wśród młodzieży.
Audio
  • Nowe technologie w czytelnictwie - audiobook, ebook i nie tylko (Czwórka/Stacja Kultura)
Ebooki to propozycja dla osób, które nie chcą nosić przy sobie ciężkich książek
Ebooki to propozycja dla osób, które nie chcą nosić przy sobie ciężkich książekFoto: Glow Images/East News

W Światowym Dniu Książki sprawdzamy, czy Polacy czytają książki. Optymistyczne są dane dotyczące młodych ludzi - rośnie czytelnictwo wśród osób w wieku od 16 do 19 lat, w dużej mierze za sprawą nowych technologii.

- Najnowszą propozycją jest audiobook+, czyli połączenie audiobooka z ebookiem. Działa to w ten sposób, że można słuchać książki, potem płynnie przełączyć się na czytanie na tablecie, a następnie wrócić do słuchania w miejscu, w którym skończyliśmy czytać - wyjaśnia  Marcin Beme, twórca Audioteki, czyli internetowej księgarni z audiobookami.

W audycji pytamy młodych ludzi, czy wolą książki elektroniczne czy papierowe. Sprawdzamy też, jak wygląda ranking dziesięciu pozycji najchętniej czytanych przez internautów.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotował: Mateusz Patyk

Data emisji: 23.04.2015

Godzina emisji: 10.00

mg/ag

Czytaj także

Paulina Holtz ceni łotrzyka po przejściach

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 13:47
W cyklu "Gorące strony" tym razem swoją ulubioną powieść opisała Paulina Holtz. Jej wybór z pewnością dla wielu będzie zaskakujący, bo aktorka wybrała "Shantaram" Gregorego Davida Robertsa. Pozycja ta nie doczekała się jak dotąd... polskiego tłumaczenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szkolne lektury. Nudę zastąp przygodą!

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 15:53
"Każda nowa książka jest jak wielka podróż" - powiedziała Sowa w powieści "Kubuś Puchatek". Także szkoła może stać się miejscem magicznych wypraw i przeżyć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co zrobić z używanymi książkami, do których nie chcemy wracać?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 09:22
- Wymiana to jeden ze sposobów na pozbycie się tych niechcianych i pozyskanie nowych książek. Wyrzucanie ich do kosza nie wchodzi w grę - mówi Weronika Bauer, organizatorka jednej z wymian.
rozwiń zwiń