Joanna Kulig: "Pitbull" to postaci z krwi i kości

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 13:40
Na ekrany kin wchodzi właśnie nowa produkcja Patryka Vegi, "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", której scenariusz powstał na podstawie autentycznych opowieści policjantek. W Czwórce o pracy nad filmem opowiada aktorka Joanna Kulig, która wcieliła się w rolę policjantki Zuzy.
Audio
  • Joanna Kulig o pracy na planie "Pitbulla. Niebezpiecznych kobiet" (Stacja Kultura/Czwórka)
Joanna Kulig
Joanna KuligFoto: PAP/Stach Leszczyński

- Praca nad "Pitbullem" była dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. Przygotowując się do roli brałam udział w prawdziwych policyjnych interwencjach - tłumaczy Joanna Kulig. W Czwórce opowiada, która z nich była dla niej najtrudniejsza oraz dlaczego w ciężkich sytuacjach pomaga czarny humor.  

Joanna Kulig Policjantki, tak jak aktorki - zakładając mundur wchodzą w inną przestrzeń

Prototypem jej bohaterki w filmie jest policjantka Sabina. Obserwując jej codzienne życie aktorka miała okazję przekonać się, jak zachowują się prawdziwe policjantki w przestrzeni prywatnej i zawodowej. Co było dla niej największym zaskoczeniem?

W "Stacji Kultura" Joanna Kulig zdradza także jak pracowało jej się z reżyserem Patrykiem Vegą oraz jaka była reakcja Sabiny po projekcji "Pitbulla", w którym grają też m.in.: Maja Ostaszewska, Alicja Bachleda Curuś i Anna Dereszowska.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Joanna Kulig (aktorka)

Data emisji: 10.11.2016

Godzina emisji: 11.07

jsz/kul

Czytaj także

Operator kamery. Jakub Tytus o kulisach zawodu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 16:20
Jest absolwentem łódzkiej Filmówki, pracował z Patrykiem Vegą przy "Pitbullu", w szufladzie ma kilka pomysłów na własny film. - Moim największym przyjacielem w tym fachu jest kamera. Jesteśmy w stałym kontakcie, mogę na niej polegać i wiem, na co ją stać - opowiada Jakub Tytus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kina koreańskiego nie da się zaszufladkować"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 12:27
- Jest niezwykle barwne i różnorodne - przekonuje w "Stacji Kultura" Joanna Łapińska z rady programowej Warszawskiego Festiwalu Filmów Koreańskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mirosław Haniszewski, czyli "Jestem mordercą" z przypadku

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 13:20
- Maciej Pieprzyca scenariusz do filmu "Jestem mordercą" pisał z myślą o dwóch wybitnych aktorach. Zgodnie z założeniem reżysera Arkadiusz Jakubik wcielił się w postać domniemanego wampira, ja dostałem rolę przygotowaną dla Macieja Stuhra - wspomina Mirosław Haniszewski.
rozwiń zwiń