X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Szczęście świata". Film zrodzony z tęsknoty

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 18:29
Tak o swoim nowym obrazie mówi reżyser Michał Rosa. Na ekrany kin wchodzi już 23 grudnia, a w Czwórce przekonujemy, dlaczego warto się na niego wybrać w te święta. Gdzie i kiedy toczy się akcja "Szczęścia świata"?
Audio
  • "Szczęście świata" - o filmie opowiada reżyser Michał Rosa (Stacja Kultura/Czwórka)
  • "Szczęście świata" - o filmie opowiada aktorka Karolina Gruszka (Stacja Kultura/Czwórka)
  • "Szczęście świata" - o filmie opowiada aktor Grzegorz Palkowski (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Szczęście świata Michała Rosy
Kadr z filmu "Szczęście świata" Michała RosyFoto: Kino świat/materiały prasowe

Miejscem akcji jest pewna kamienica na Śląsku, tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej. - Chciałem uchwycić klimat wielokulturowego Śląska, którego dzisiaj już nie ma - podkreśla Michał Rosa, któremu epoka przedwojenna jest szczególnie bliska. - Pomysł na ten film zrodził się po przeczytaniu historii o nowatorskim, bardzo popularnym, przedwojennym przewodniku po różnych miejscach Polski. Okazało się, że jego autor był sparaliżowany i nie mógł podróżować, a wszystkie miejsca sobie wyobraził - mówi reżyser, i zdradza, jak w "Szczęściu świata" buduje filmowe napięcie.

Grzegorz Palkowski "Szczęście świata" to bardzo zmysłowa i efemeryczna historia o tym, jak można obrzydzić miłość

W "Stacji Kultura" o filmie opowiada także dwójka jego aktorów - Grzegorz Palkowski oraz Karolina Gruszka, która wcieliła się w rolę zmysłowej Róży, obiektu pożądania i zazdrości innych bohaterów. - Róża ma dar dawania szczęścia innym, wchodzenia z nimi w głęboki kontakt - mówi aktorka. - Myślałam o tym, żeby stworzyć kobietę nie, której wszyscy pożądają, ale taką, która odczuwa wszystko bardzo intensywnie - zaznacza Karolina Gruszka.

U jej boku w "Szczęściu świata" zagrali Krzysztof Stroiński, Agata Kulesza, Tomasz Borkowski, Dorota Segda, Przemysław Bluszcz i Andrzej Konopka. Czy ten nagrodzony w Gdyni obraz ma szansę stać się polską "Amelią"?

Zobacz zwiastun

Zapraszamy do wysłuchania nagrań rozmów ze "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Grzegorz Palkowski (aktor)

Data emisji: 19.12.2016

Godzina emisji: 11.10

jsz/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kolekcja sukienek". Zbigniew Zamachowski kontra osiem kobiet

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 13:01
- "Kolekcja sukienek" to przedziwny, świetny film, który skłania do refleksji - mówił o obrazie Marzeny Więcek Zbigniew Zamachowski. - Po pokazie wyszedłem niezwykle zaintrygowany. Sam nie wiem, czy byłem bardziej smutny czy bardziej pogodny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektroniczny taper - Władysław Komendarek

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 13:24
Już niebawem będzie można go usłyszeć w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gdzie, razem z Igorem Gwaderą i Agnieszką Makówką, wykona ścieżkę dźwiękową do kultowego filmu Fritza Langa "Metropolis".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W kinach: świątecznie, społecznie i muzycznie

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 14:19
Tym razem Czwórkowy krytyk Łukasz Muszyński przygotował trzy kompletnie różne propozycje premierowe - "pikantno-rubaszną" komedię "Firmowa gwiazdka", społecznie zaangażowany obraz braci Dardenne "Nieznajoma dziewczyna", oraz Jarmuschowy dokument o Iggym Popie i The Stooges - "Gimme Danger"
rozwiń zwiń