Piotr Zioła: "Revolving door" pisałem całe życie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 12:31
Pasję do muzyki wyniósł z domu, w którym słuchało się głównie Johna Lennona. Dziś świadomie przenosi nas do lat 60. ubiegłego stulecia, bo stamtąd czerpie inspiracje.
Audio
  • Piotr Zioła o swojej muzyce i płycie "Revolving door" (Stacja Kultura/Czwórka)
Piotr Zioła
Piotr Zioła Foto: Daniel Jaroszek/Warner Music Poland

Piotr Zioła Potrzebowałem czasu. Dopiero, gdy byłem w stanie wykrzyczeć: "jestem zadowolony, to jest ten moment", zdecydowałem się na wypuszczenie tej płyty

Piotr Zioła wydał debiutancki krążek "Revolving door", na którym gościnnie usłyszeć można m.in. Natalię Przybysz. Do wydania tej płyty przygotowywał się... bardzo długo. - Słyszałem kiedyś, że pierwszą płytę tworzy się całe życie i tak trochę jest. Pierwsza płyta to zapis wszystkiego, kompilacja tego, co przeżyłeś do momentu jej wydania - mówił wokalista. - Dla mnie ten mój krążek był po prostu zamknięciem pewnego rozdziału.

Jak powstawała płyta i kto pomagał młodemu wokaliście w tym procesie? Co połączyło Piotra Ziołę m.in. z Gabą Kulką? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy Justyny Tylczyńskiej.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 27.12.2016

Godzina emisji: 10.45

kd/pj

Czytaj także

Iza Lach i jej "Wieczna mgła". Premiera w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 20:04
rozwiń zwiń

Czytaj także

City Of Mirrors. Połączyła ich nie tylko Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 15:54
W tym pięcioosobowym składzie każdy tak naprawdę słucha czegoś innego, jednak na przekór temu udało im się znaleźć wspólny idiom oparty na mocnym, energetycznym graniu. Czy City of Mirrors namieszają na polskim rynku muzycznym?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kungs: kocham Lanę Del Rey, inspiruje mnie Major Lazer

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 15:40
Ma 19 lat, pochodzi z Francji i podbija klubowe parkiety na świecie. - Dwa lata temu odkryłem program do robienia muzyki i zacząłem eksperymenty z Bobem Marleyem i Laną Del Rey, z piosenkami, które kocham - opowiada Valentin Brunel, czyli Kungs.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sabina Jeszka: świąteczną atmosferą chcę dzielić się ze światem

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 11:56
- Zdecydowanie jestem teraz najszczęśliwszą osobą na świecie i chętnie dzielę się tym z innymi - mówiła Sabin Jeszka. Wokalistka niebawem wyda nowy krążek, a dziś już światło dzienne ujrzał jej świąteczny singiel "Za chwilę święta".
rozwiń zwiń