Festiwal Malta 2017. Miejsce przenikania się sztuk

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 16:12
- Program tegorocznej edycji Malta Festival Poznań 2017 ma skłaniać do odkrywania nowych rzeczy, a także, jak zdradzali jego organizatorzy na konferencji prasowej, do potwierdzania czegoś, czego jeszcze nie wiemy - mówił w "Stacji Kultura" dziennikarz Czwórki Damian Sikorski.
Audio
  • Co w programie Malta Festival Poznań 2017? (Stacja Kultura/Czwórka)
Co na Malcie 2017 zaprezentują muzycy z zespołu Laibach?
Co na Malcie 2017 zaprezentują muzycy z zespołu Laibach? Foto: Malta Festival Poznań 2017/materiały prasowe

- W tym roku na festiwalu mamy same nowości - przekonywała rzeczniczka prasowa Malty 2017 Martyna Nicińska. - Wydarzenie rozpoczniemy radośnie i kolorowo na rowerach, autorskim projektem Łukasza L.U.C Rostkowskiego. Platforma Bałkany zaś zabierze nas na południe Europy, na swoistą akupunkturę. Dzięki naszym kuratorom będziemy nakłuwać różne sytuacje, a to po to, żeby obraz Bałkanów jeszcze bardziej skomplikować - wyjaśniała rozmówczyni Damiana Sikorskiego.

Sprawdź też:
Kasia Rosłaniec Kasia Dydo Czwórka 1200x660.JPG
Kasia Rosłaniec: moje bohaterki dorastają ze mną

Program odbywającej się od 16 do 25 czerwca Malty 2017 to także muzyka - oprócz spektakli poświęconych zjawisku turbofolku w festiwalu weźmie także udział Laibach, kultowy zespół ze Słowenii. - To, co nam tym razem zaprezentują ci inżynierowie dusz to znacznie więcej niż koncert - zdradzała Martyna Nicińska.

A co w ramach festiwalowego Generatora Malta będzie się działo na Placu Wolności w Poznaniu? O tym w Czwórce opowiedziała jego kuratorka Joanna Pańczak.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Damian Sikorski (dziennikarz Czwórki)

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 11.44

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anda Rottenberg. Jak wydłuża życie dzieł sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 16:19
- Nie tylko dzieła sztuki, ale każdy przedmiot naznaczony jest pamięcią i ma swoje życie. Ja chcę je przedłużać - mówiła Katarzynie Kornet historyczka sztuki, kuratorka i publicystka. Dlaczego zdecydowała się na wystawienie na aukcję pięćdziesięciu dzieł ze swojej kolekcji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilhelm Sasnal: brak reguł jest odświeżający

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 15:00
- Nie ma kwoty, za którą na pewno nie sprzedałbym swoich prac, bo uważałbym, że jest ona nieprzyzwoita. Przyjmę wszystko, co jest przewartościowaniem - mówi Wilhelm Sasnal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kultowy serial uwieczniony na muralu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 13:07
- Naszym muralem na warszawskim Ursynowie chcemy oddać atmosferę kultowego serialu "Alternatywy 4" - mówił w Czwórce Bartek Podlewski, grafik i współautor projektu "Alternatywy 4 - upamiętnienie serialu".
rozwiń zwiń