Kultowy serial uwieczniony na muralu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 13:07
- Naszym muralem na warszawskim Ursynowie chcemy oddać atmosferę kultowego serialu "Alternatywy 4" - mówił w Czwórce Bartek Podlewski, grafik i współautor projektu "Alternatywy 4 - upamiętnienie serialu".
Audio
  • Bartek Podlewski o projekcie "Alternatywy 4 - upamiętnienie serialu" (Stacja Kultura/Czwórka)
Mural autorstwa Zuzanny Podlewskiej i Marcina Ślusarczyka na warszawskim Ursynowie, przedstawiający postać Stanisława Anioła, dozorcy z serialu Alternatywy 4
Mural autorstwa Zuzanny Podlewskiej i Marcina Ślusarczyka na warszawskim Ursynowie, przedstawiający postać Stanisława Anioła, dozorcy z serialu "Alternatywy 4"Foto: PAP/Jacek Turczyk

- Wszystko zaczęło się od budżetu partycypacyjnego w 2016 roku, w ramach którego na Ursynowie powstały trzy murale, m.in. na ulicy Kazury, przedstawiający postać Stanisława Anioła, dozorcy z serialu "Alternatywy 4" - tłumaczył Bartek Podlewski. - Wtedy jednak zwrócono nam uwagę, że serial był kręcony na osiedlu przy ulicy Grzegorzewskiej. W tej edycji poprawimy ten błąd - przekonywał zaproszony grafik.

Sprawdź też:
roślina ekologia ręce 1200x660.jpg
"Punkt krytyczny..." - filmowcy o ochronie klimatu

W roku 2018 serial "Alternatywy 4" obchodzić będzie 35. rocznicę powstania, co stanowi doskonałą okazję do promocji Ursynowa oraz ożywienia przestrzeni miejskiej. - Nasz projekt zakłada stworzenie dwóch murali przy ulicy Grzegorzewskiej 1 i 3, a także rewitalizację zieleni i ustawienie specjalnej ławki - zdradzał Bartek Podlewski. - Serial jest kultowy i rozpoznawalny w całej Polsce. Chcemy, żeby rozsławił Ursynów - dodał.

Co dokładnie będzie przedstawiał mural zatytułowany "Klatka" i w jaki sposób będzie nawiązywał do "Tanga" Zbigniewa Rybczyńskiego? Oraz jak w przeprowadzeniu takiego projektu radzić sobie z biurokracją i sprawami urzędowymi? Więcej o tym w nagraniu rozmowy z Czwórkowego studia.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Bartek Podlewski (grafik i współautor projektu "Alternatywy 4 - upamiętnienie serialu")

Data emisji: 16.05.2017

Godzina emisji: 10.24

jsz/kd

Czytaj także

Mirella von Chrupek i jej świat z domieszką magii

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 16:20
- Przede wszystkim jestem fotografką i kolekcjonerką. Zajmuję się uwiecznianiem na zdjęciach małych stworzeń i zbieram rzeczy piękne, co często jest całkiem względne - mówiła zaproszona przez Czwórkę Mirella von Chrupek, z którą rozmawialiśmy między innymi o obchodzonych w tym roku drugich urodzinach jej "Gablotki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literacka Warszawa. Jak hejtowali poeci w międzywojniu?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 14:10
- Jan Lechoń o Władysławie Broniewskim mówił, że to "taka Konopnicka", Karol Irzykowski napisał paszkwil o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim i ten obraził się na niego śmiertelnie. Tak właśnie polscy pisarze spędzali czas w międzywojniu - opowiada Piotr Łopuszański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Architektura - tu praktyka nie istnieje bez teorii

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 15:33
- Teoria w architekturze nie ma dobrej sławy. Istnieje przekonanie, że architektura powinna wyrażać się przede wszystkim przez rysunek i obiekty. Czasy wymagają jednak, żeby o architekturze pisać i dyskutować - mówiła w Czwórce Ewa Kuryłowicz z Fundacji im. Stefana Kuryłowicza.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilhelm Sasnal: brak reguł jest odświeżający

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 15:00
- Nie ma kwoty, za którą na pewno nie sprzedałbym swoich prac, bo uważałbym, że jest ona nieprzyzwoita. Przyjmę wszystko, co jest przewartościowaniem - mówi Wilhelm Sasnal.
rozwiń zwiń