X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kultowy serial uwieczniony na muralu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 13:07
- Naszym muralem na warszawskim Ursynowie chcemy oddać atmosferę kultowego serialu "Alternatywy 4" - mówił w Czwórce Bartek Podlewski, grafik i współautor projektu "Alternatywy 4 - upamiętnienie serialu".
Audio
  • Bartek Podlewski o projekcie "Alternatywy 4 - upamiętnienie serialu" (Stacja Kultura/Czwórka)
Mural autorstwa Zuzanny Podlewskiej i Marcina Ślusarczyka na warszawskim Ursynowie, przedstawiający postać Stanisława Anioła, dozorcy z serialu Alternatywy 4
Mural autorstwa Zuzanny Podlewskiej i Marcina Ślusarczyka na warszawskim Ursynowie, przedstawiający postać Stanisława Anioła, dozorcy z serialu "Alternatywy 4"Foto: PAP/Jacek Turczyk

- Wszystko zaczęło się od budżetu partycypacyjnego w 2016 roku, w ramach którego na Ursynowie powstały trzy murale, m.in. na ulicy Kazury, przedstawiający postać Stanisława Anioła, dozorcy z serialu "Alternatywy 4" - tłumaczył Bartek Podlewski. - Wtedy jednak zwrócono nam uwagę, że serial był kręcony na osiedlu przy ulicy Grzegorzewskiej. W tej edycji poprawimy ten błąd - przekonywał zaproszony grafik.

Sprawdź też:
roślina ekologia ręce 1200x660.jpg
"Punkt krytyczny..." - filmowcy o ochronie klimatu

W roku 2018 serial "Alternatywy 4" obchodzić będzie 35. rocznicę powstania, co stanowi doskonałą okazję do promocji Ursynowa oraz ożywienia przestrzeni miejskiej. - Nasz projekt zakłada stworzenie dwóch murali przy ulicy Grzegorzewskiej 1 i 3, a także rewitalizację zieleni i ustawienie specjalnej ławki - zdradzał Bartek Podlewski. - Serial jest kultowy i rozpoznawalny w całej Polsce. Chcemy, żeby rozsławił Ursynów - dodał.

Co dokładnie będzie przedstawiał mural zatytułowany "Klatka" i w jaki sposób będzie nawiązywał do "Tanga" Zbigniewa Rybczyńskiego? Oraz jak w przeprowadzeniu takiego projektu radzić sobie z biurokracją i sprawami urzędowymi? Więcej o tym w nagraniu rozmowy z Czwórkowego studia.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Bartek Podlewski (grafik i współautor projektu "Alternatywy 4 - upamiętnienie serialu")

Data emisji: 16.05.2017

Godzina emisji: 10.24

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mirella von Chrupek i jej świat z domieszką magii

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 16:20
- Przede wszystkim jestem fotografką i kolekcjonerką. Zajmuję się uwiecznianiem na zdjęciach małych stworzeń i zbieram rzeczy piękne, co często jest całkiem względne - mówiła zaproszona przez Czwórkę Mirella von Chrupek, z którą rozmawialiśmy między innymi o obchodzonych w tym roku drugich urodzinach jej "Gablotki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literacka Warszawa. Jak hejtowali poeci w międzywojniu?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 14:10
- Jan Lechoń o Władysławie Broniewskim mówił, że to "taka Konopnicka", Karol Irzykowski napisał paszkwil o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim i ten obraził się na niego śmiertelnie. Tak właśnie polscy pisarze spędzali czas w międzywojniu - opowiada Piotr Łopuszański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Architektura - tu praktyka nie istnieje bez teorii

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 15:33
- Teoria w architekturze nie ma dobrej sławy. Istnieje przekonanie, że architektura powinna wyrażać się przede wszystkim przez rysunek i obiekty. Czasy wymagają jednak, żeby o architekturze pisać i dyskutować - mówiła w Czwórce Ewa Kuryłowicz z Fundacji im. Stefana Kuryłowicza.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilhelm Sasnal: brak reguł jest odświeżający

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 15:00
- Nie ma kwoty, za którą na pewno nie sprzedałbym swoich prac, bo uważałbym, że jest ona nieprzyzwoita. Przyjmę wszystko, co jest przewartościowaniem - mówi Wilhelm Sasnal.
rozwiń zwiń