Rybitwa, kur diabeł... Co żyje nad Bałtykiem?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 16:32
- W projekcie "Balticarium" chcę pokazać bałtycką faunę w sposób sympatyczny i wesoły. Tak, aby odwiedzający wystawę dzieci i dorośli polubili i chcieli chronić morskie zwierzęta - mówi Natalia Uryniuk, artystka multimedialna, graficzka i malarka.     
Audio
  • "Balticarium". Wybierz się do galerii i poczuj się jak nad morzem (Stacja Kultura/Czwórka)
Twórczyni Balticarium Natalia Uryniuk
Twórczyni "Balticarium" Natalia UryniukFoto: materiały prasowe/balticarium.com
Sprawdź też:
fotograf natura ptaki 1200x660.jpg
Fotografowanie przyrody to skracanie dystansu

Wystawę w ramach projektu "Balticarium" można oglądać w warszawskiej Kordegardzie, jednak, jak przekonuje Natalia Uryniuk, jest ona tylko jednym z jego elementów. - Pracę nad "Balticarium" rozpoczęłam w ubiegłym roku. Dzięki stypendium MKiDN w ramach programu "Młoda Polska" stworzyłam portal balticarium.com. Tutaj za pośrednictwem filmów, zdjęć, ilustracji i interaktywnych gier dzieci i dorośli mogą poznawać zwierzęta Bałtyku - mówi artystka. 

W rozmowie z Damianem Sikorskim Natalia Uryniuk zdradza też, co ją skłoniło do stworzenia "Balticarium". - Jestem z Gdańska i mieszkam siedem kilometrów od Bałtyku, który od zawsze mnie fascynuje. Mało istnieje projektów i publikacji na temat jego fauny - przekonuje artystka. A jakie gry edukacyjne znajdziemy na stronie balticarium.com i w jaki sposób wystawa w Kordegardzie pobudza nasze zmysły? Więcej o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 12.07.2017

Godzina emisji: 10.07

jsz/jp

Czytaj także

Kultowy serial uwieczniony na muralu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 13:07
- Naszym muralem na warszawskim Ursynowie chcemy oddać atmosferę kultowego serialu "Alternatywy 4" - mówił w Czwórce Bartek Podlewski, grafik i współautor projektu "Alternatywy 4 - upamiętnienie serialu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawna Hiszpania w Warszawie. Gdzie ją znaleźć?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 16:00
Trudne do rozpoznania ujęcia z tłumnie dziś odwiedzanych przez turystów rejonów Madrytu, Malagi i Grenady, tajemnicze mury zespołu warownego w Alhambrze, Stare Miasto w Sewilli, a także sceny z życia codziennego mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego - to wszystko znajdziemy na wystawie w Fotoplastikonie Warszawskim.
rozwiń zwiń