Relaks, rekreacja i literatura na "Łące Leśmiana"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 18:15
- Już od dawna chcieliśmy wyjść w plener i zachęcać mieszkańców, aby brali udział w programach, które przygotowujemy - mówi w Czwórce Karolina Sakowicz, kierowniczka Działu Programów Publicznych Muzeum POLIN w Warszawie.
Audio
  • Dlaczego warto wybrać się na "Łąkę Leśmiana" przed Muzeum POLIN? (Stacja Kultura/Czwórka)
Łąka Leśmiana przez Muzeum POLIN w Warszawie
"Łąka Leśmiana" przez Muzeum POLIN w Warszawie Foto: Maciek Jaźwiecki/materiały promocyjne
Sprawdź też:
Paulina Holtz 1200x660.JPG
Paulina Holtz: książki czytam nieustannie

- Plener przed Muzeum POLIN jest wykorzystywany przez naszych sąsiadów do opalania się, na spacery z psami, więc chcieliśmy im wyjść na przeciw. Stworzyliśmy zainspirowaną wierszem Bolesława Leśmiana instalację zatytułowaną "Łąka Leśmiana", która sprzyja nie tylko relaksowi i czytaniu, ale w ramach której organizujemy wiele akcji - wyjaśnia Karolina Sakowicz. - Chcemy, żeby to było miejsce spotkań z literaturą i sztuką, ale w programie jest też miejsce na zajęcia sportowe: jogę na łące i gimnastykę dla seniorów - dodaje.

W rozmowie z Kasią Dydo Karolina Sakowicz mówi, do kiedy w tym roku będzie funkcjonowała "Łąka Leśmiana" oraz czy w przyszłych sezonach będą organizowane podobne "literackie" akcje plenerowe. W jakich wydarzeniach w ramach instalacji warto wziąć udział oraz jakie inne atrakcje przygotował dla publiczności zespół Muzeum POLIN? O tym także rozmawiamy w "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Karolina Sakowicz (Muzeum POLIN)

Data emisji: 17.08.2017

Godzina emisji: 10.08

jsz/mk

Czytaj także

Ogród w słoiku - design stworzony przez naturę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 14:34
- Zamiast adrenalinowych skoków i czekolady polecam grzebanie w ziemi, które podnosi poziom szczęścia - mówi w "Stacji Kultura" Aleksandra Pawelska, organizatorka Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego, podczas którego będzie można nauczyć sztuki "terrarium garden", czyli hodowli roślin w szkle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wisłostrada Sztuki. Miasto odwraca się ku rzece

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 17:06
- Wisła jest coraz bliżej mieszkańców. Coraz częściej zwracamy na nią uwagę, nie tylko przy jej przekraczaniu z prawego na lewy brzeg lub odwrotnie - podkreśla Iwona Wujastyk, dyrektorka Mazowieckiego Teatru Muzycznego.
rozwiń zwiń