Lato w Koperniku. "Wyślesz dane na detoks i poznasz historię leżaka"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 15:00
Wakacje w Centrum Nauki Kopernik? To wcale nie jest zły pomysł. - U nas można zajrzeć w przyszłość, powspominać przeszłość i wysłać swoje dane na detoks - przekonuje Kasia Nowicka z CNK.
Audio
  • Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - letni rozkład jazdy (Stacja Kultura/Czwórka)
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie widziane z tarasu Biblioteki Uniwersyteckiej
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie widziane z tarasu Biblioteki UniwersyteckiejFoto: Dejan Gospodarek / Shutterstock.com

Czytaj także
2-FVM_Woman Hat NY Public Library_ŞVivian Maier_Maloof Collection_online 663.jpg
"Vivian". Tajemnicza i utalentowana - historia Vivian Maier

W repertuarze Plenerowego Kina Letniego znajdują się filmy podzielone w tym roku na dwie kategorie. - Lipiec to "ruch", sierpień to "sztuczna inteligencja". Pokażemy różnego rodzaju filmy związane z tym zagadnieniem. Zaczniemy od perły światowej kinematografii "Metropolis" Fritza Langa - obrazu, który znalazł się na liście Pamięci Świata UNESCO - opowiada gość Czwórki.

Filmy wyświetlane są także w Planetarium CNK - i jak zapewnia Katarzyna Nowicka - nie są to tylko "opowieści o czarnych dziurach i skomplikowanych zagadnieniach astronomicznych". W Planetarium można również posłuchać muzyki.

Rzecznik Centrum zachęca też do odwiedzenia Pawilonu 512. - 3 sierpnia stanie tam "Glass Room", w którym będzie można wysłać swoje dane na detox - wyjaśnia.


Czytaj także
shutterstock muzeum nad wisłą 1200.jpg
Świat artystów to świat podróży. Konkurs to sposób, by do niego dołączyć

Jacy artyści pojawią się w Planetarium? Co wspólnego z nauką mają przeboje Franka Sinatry? Jak powstają "piorunowe pocztówki"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Katarzyna Nowicka (rzecznik prasowy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie)

Data emisji: 12.07.2018

Godzina emisji: 10.38

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kasia Smutniak. Polka, która podbiła włoskie kino

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 14:00
Do wtorku, w kinie Muranów można oglądać propozycje najnowszej włoskiej kinematografii w ramach przeglądu Cinema Italia Oggi. Gościem festiwalu była Kasia Smutniak - urodzona w Polsce aktorka, która od lat mieszka i pracuje we Włoszech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plenerowe kino dla letników i lokalsów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 13:49
- Na festiwalu Filmowe Lato w zasięgu Orange atmosfera jest fantastyczna - mówi koordynator projektu Radosław Tomasik. - Nawet, gdy podczas plenerowych seansów zdarzają się ulewy, to publiczność zostaje z nami, ku naszemu niedowierzaniu - dodaje. 
rozwiń zwiń