"Tup Tup po Warszawie" i już dzieciom się nie nudzi

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 13:25
Warszawa nie jest nudna, żeby do tego truizmu i zwiedzania przekonać najmłodszych wystarczy zainstalować aplikację "Tup Tup po Warszawie". 
Audio
  • Monika Miłowska opowiada o aplikacji "Tup Tup po Warszawie" (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: sommthink/shutterstock

- Celem stworzenia tej aplikacji było danie rodzicom i nauczycielom narzędzia, pomysłu na kreatywne spędzenie czasu z dzieciakami - mówi Monika Miłowska, dyrektor Fundacji CultureLab. - Wiem z doświadczenia, że nie jest łatwo zachęcić dzieci do przejścia po Warszawie, by zobaczyć zabytki - dodaje. 

warszawa 1200.jpg
Warszawa - każdy z nas jest częścią jej różnorodności

Wielu rodziców wie, że dzieci dużo chętniej zwiedzają i poznają historię, gdy jest to podane w formie gry. W takiej sytuacji problemy "nudzi mi się" i "bolą mnie nóżki" znikają momentalnie. - Tak też została zaplanowana nasza aplikacja. - Dziecko wybiera sobie trasę, w ramach której może zdobyć punkty i za każdym razem, gdy dojdzie do danego obiektu na odległość 20-50 m odpala mu się możliwość rozwiązania quizu, zdobycia punktów, a wraz z rosnącą ich liczbą, warszawskich odznak. 

"Tup Tup po Warszawie proponuje kilka tras: po Starym Mieście, Nowym Mieście, Powiślu i Śródmieściu. Dodatkowo są trasy po Łazienkach, Od Ogrodu do Teatru, Powstanie Warszawskie i Warszawa dla dzieci. Każdą z tras można wybrać w opcji "dla biegacza" i "dla detektywa", ta obfituje więcej detali. 

Komu dedykowana jest aplikacja? Jakie odznaki czekają na dzieciaki? Kto pomagał w konsultacjach przy aplikacji? Czy aplikacja doczeka się rozwinięcia? O tym w rozmowie z Czwórkowym gościem. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Monika Miłowska (dyrektor Fundacji CultureLab)

Data emisji: 30.08.2018

Godzina emisji: 11.17

pj

Czytaj także

Spacer szlakiem dawnych warszawskich knajp

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 13:30
Stołeczna Estrada - organizator miejskich wydarzeń - kończy 60 lat. Z tej okazji we wrześniu zaprasza na wycieczki przybliżające imprezową stronę dawnej Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa opowiedziana rzeczami. Otwarcie kolejnych gabinetów w MW

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 11:00
- Od 2014 roku Muzeum Warszawy wymyślane jest na nowo. Proszę mi wierzyć, było to olbrzymie przedsiewzięcie, trwało 4 lata i było bardzo intensywne - mówi Agnieszka Dąbrowska, kuratorka gabinetu ubiorów w MW. - Po raz pierwszy, na taką skalę, podjęte zostało dzieło rewitalizacji, odnowy 11 staromiejskich kamieniczek, które zajmujemy - dodaje. 
rozwiń zwiń