"Warszawa Warsaw". Przewodnik po miejscach niezwykłych

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 13:59
- Czuję, że warszawiacy mają silny lokalny patriotyzm. Ciągle chcemy tu być, a nasze miasto wciąż nas cieszy. Jest wiele nowych inicjatyw, Warszawa wciąż żyje i się rozwija, jest tu wiele do odkrycia - mówiła Agnieszka Kowalska, współautorka przewodnika "Warszawa Warsaw".
Audio
  • Przewodnik "Warszawa Warsaw" - rozmowa z Agnieszką Kowalską (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/udmurd

Jesteśmy i żyjemy w tym trudnym mieście i choć czasem mamy go dosyć, ono wciąż nas zaskakuje Agnieszka Kowalska

Druga edycja dwujęzycznego przewodnika "Warszawa Warsaw" właśnie ukazała się na rynku. - Każda tego typu książka jest subiektywna. Układamy listy swoich ulubionych tras i parków, ale z drugiej strony chcemy zaskoczyć czytelników. Tak, by każdy mógł z naszego przewodnika skorzystać, nie tylko warszawiacy, ale też osoby przyjezdne i anglojęzyczni turyści - mówiła Agnieszka Kowalska.

Przewodnik "Warszawa Warsaw", w języku polskim i angielskim, to 384 strony, na których znajdziemy ponad 500 zdjęć. Są tam informacje o dobrych restauracjach, sklepach z duszą, wystawach, klubach i miejscach, idealnych na chwilę relaksu. Czym zaskakują autorzy przewodnika i jakie "perełki" architektoniczne odkryła niedawno w Warszawie Agnieszka Kowalska? Co zmieniło się w Warszawie od wydania pierwszej edycji przewodnika? Dlaczego warto przed świętami odwiedzić okolice ul. Rozbrat? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Agnieszka Kowalska (współautorka przewodnika "Warszawa Warsaw", redaktor naczelna serwisu Warszawawarsaw.pl)

Data emisji: 17.12.2018

Godzina emisji: 11.40

kd/ac

Czytaj także

"Zodiak" - nowe oblicze kultowego gmachu w centrum Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 08:00
Pawilon "Zodiak" w Warszawie, który stanowił dotychczas "zmorę" niektórych mieszkańców, teraz zostanie odnowiony. Otwarcie dopiero za rok, ale jego twórcy już dziś opowiadają o tym, co czeka odwiedzających centrum miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa opowiedziana rzeczami. Otwarcie kolejnych gabinetów w MW

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 11:00
- Od 2014 roku Muzeum Warszawy wymyślane jest na nowo. Proszę mi wierzyć, było to olbrzymie przedsiewzięcie, trwało 4 lata i było bardzo intensywne - mówi Agnieszka Dąbrowska, kuratorka gabinetu ubiorów w MW. - Po raz pierwszy, na taką skalę, podjęte zostało dzieło rewitalizacji, odnowy 11 staromiejskich kamieniczek, które zajmujemy - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziary. Z więzienia, wojska, rejsu do Zachęty

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 12:20
Nad swoją najnowszą wystawą, w warszawskiej Zachęcie, Maurycy Gomulicki pracował 11 lat. Obok ekspozycji "Dziary" powstało dwa tysiące fotografii dokumentujących to zanikające zjawisko nieprofesjonalnych tatuaży. 
rozwiń zwiń