Seriale, książki i Dawid Bowie - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 15:08
W audycji zaprosimy na przegląd najciekawszych seriali, powiemy, do których książek warto zajrzeć, przetestujemy aplikację dla fanów Dawida Bowiego, wydaną w 72. rocznicę urodzin artysty. 
Wystawa David Bowie Is w Martin Gropius-Bau w Berlinie
Wystawa "David Bowie Is" w Martin Gropius-Bau w BerlinieFoto: 360b/Shutterstock.com

Program rozpoczniemy od przeglądu najciekawszych seriali, na który zaprosimy Was wraz z krytykiem filmowym Łukaszem Muszyńskim. Po godz. 10.40, powiemy o wyjątkowej aplikacji, która swoją premierę będzie miała 8 stycznia, czyli w 72. urodziny Dawida Bowiego. Umożliwia ona zobaczenie wystawy "David Bowie Is” z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki apce przeniesiecie się w barwny świat muzyka. Znajdziecie w niej setki kostiumów, ręcznie pisane teksty piosenek, elementy tras koncertowych, kartki z dziennika czy alternatywne okładki albumów.

W drugiej godzinie audycji czeka nas "Rewolucja Balonowa". Ta niezależna produkcja łączy w sobie elementy spektaklu teatralnego i koncertu, dzięki czemu staje się nie tylko ciekawą formą sceniczną, ale również niezwykłym doznaniem estetycznym. A ciekawe książki poleci, jak co tydzień, Kinga Michalska

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" we wtorek (8.01) od godz. 10.05 zaprasza Kasia Dydo.
kd/ac
Zobacz więcej na temat: Czwórka David Bowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Bowie Is. Wystawa, którą obejrzysz w domu

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 15:00
W ciągu 5 lat wystawa poświęcona jednej z największych gwiazd muzyki prezentowana była m.in. w Paryżu, Barcelonie, Berlinie i Chicago. Od 8 stycznia 2019 ekspozycja "David Bowie Is" zagości także w twoim domu.
rozwiń zwiń