X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Storytelling. "Od tysięcy lat ulegamy sile opowieści"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 15:29
Co sprawia, że pewne historie działają na nas silniej niż inne? Dlaczego niektóre od samego początku angażują nasze emocje, wzruszają, budzą grozę lub bawią do łez, a innych słuchamy obojętnie?
Audio
  • Marek Janiszewski opowiada o storytellingu - sztuce opowiadania historii (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Free-Photos/Pixabay

Storytelling jest bardzo skuteczną metodą perswazji. Może być wykorzystany wszędzie tam, gdzie chcemy przekazać historię Marek Janiszewski 

- Storytelling to worek bez dna, do którego można wrzucić wiele pojęć. To przede wszystkim opowiadanie, ale także techniki tworzenia historii - mówił Marek Janiszewski, organizator warsztatów ze storytellingu.

- W Stanach Zjednoczonych występuje od ponad dwóch dekad. W Polsce zainteresowanie storytellingiem pojawiło się w momencie, kiedy tradycyjne sposoby reklamowania produktów przestały być skuteczne. Sięgnięto po coś, co miało pobudzić naszą wyobraźnię, obudzić emocje - wyjaśniał gość Czwórki.

Ulegamy sile opowieści. Dlatego sięgamy po dobre filmy i książki. Zachwycamy się reklamami z przesłaniem Marek Janiszewski 

Czy wszystkie wielkie historie mają tę samą konstrukcję? Jak wiele z nich sięga do mitologii? Dlaczego coraz więcej firm i instytucji sięga po storytellinig? Czy jest on wszechobecny? Na czym polegają jego zasady? Więcej na ten temat w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marek Janiszewski (organizator warsztatów ze storytellingu, profesjonalny storyteller)

Data emisji: 11.01.2019

Godzina emisji: 10.07

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Kocik i Karolina Deling o książce "5 minut, czyli 23 opowiadania dla zabieganych"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 15:32
- Wszyscy żyjemy w tzw. "niedoczasie". Brakuje nam czasu, żeby skupić się na książce, czy jakimkolwiek innym tekście. Dlatego chcielibyśmy zaproponować formułę małych opowiadań, które zaczynają się i kończą w przysłowiowe pięć minut - mówiły autorki książki Joanna Kocik i Karolina Deling.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego zapomnieliśmy o kobietach w naszej historii?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 08:00
- Pisząc moją książkę udało mi się trochę zbliżyć do odpowiedzi na pytanie "Dlaczego zapomnieliśmy o kobietach" - przyznaje Anna Kowalczyk. - Wiele przyczyn się na to złożyło. Najbardziej oczywistą jest ta, że znamy historię taką, jakiej nas uczono, wiemy tyle ile nam powiedziano - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Korea Południowa. Republika żywiołów". Marcin Jacoby w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 13:00
- Po raz pierwszy pojechałem do Korei w roku 2000 i nie wiedząc nic na jej temat. Wszystko wydawało mi się bardzo egzotyczne. Inne, niż w Chinach. To było fascynujące - mówił autor książki "Korea Południowa. Republika żywiołów" Marcin Jacoby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pionierki polskiego designu - o kobietach, które wyznaczały trendy

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 22:11
To książka o kobietach, które na różnych płaszczyznach przecierały w Polsce szlaki i wyznaczały trendy, a wciąż wiemy o nich niewiele. Kim były?
rozwiń zwiń