X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Studnia selfie", czyli rzeczywistość źle wykadrowana

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 17:07
Do 15 marca w galerii "Wejście przez sklep z paterami" dostępna jest wystawa "Studia selfie". Jej autorka Agnieszka Pakuła opowiada na niej o współczesnej formule dokumentowania własnego życia poprzez narcystyczną afirmację samego siebie, która stała się zjawiskiem społecznym i kulturowym.
Audio
  • "Studnia selfie" Agnieszki Pakuły. Kto chciałby być niedoskonały w sieci? (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

Selfie to dziś zjawisko społeczno-technologiczne, które jednocześnie stało się systemem komunikacji. Badania nad kulturą cyfrową wskazują, że jest to trend, który wyznacza współczesne normy i kody kulturowe, które z życia społecznego i tzw. "starych mediów" przeniosły się do sieci.

- Wystawa dotyczy czegoś, co można nazwać antyselfie - mówiła autorka projektu Agnieszka Pakuła. - Być może nie zwracamy na to uwagi, ale z całości stworzonych selfie odrzucamy 99% tych, które nie zostaną opublikowane. To dosyć okrutny i precyzyjnie skalkulowany proces, w trakcie którego staramy się znaleźć produkt idealny, który pokaże najlepszą wersję nas samych. Wystawa jest o selfie, których nie chcielibyśmy pokazać - wyjaśniała artystka. 

"Studnia" ma być zatem odbiciem naszej twarzy w krzywym zwierciadle. Jej wyraz będzie wykrzywiony, nieprzyjemny i karykaturalny. To także próba opisania procesu, który odbywa się pomiędzy zrobieniem zdjęcia, a jego publikacją. Jak mówi sama autorka, jej prace mają prowokować i zmuszać do refleksji nad tym, w jaki sposób postrzegamy samych siebie.

W jaki sposób artystka przeniosła selfie na płótno obrazu malarskiego? Dlaczego pojęła się opisania tego tematu za pomocą swojej sztuki? Kim są bohaterowie jej obrazów? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Ola Opala

Data emisji: 4.03.2019

Godzina emisji: 11.16

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pomiędzy" - wystawa zdjęć Remiego Uranta

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:14
- Wszystko zaczęło się od przyjaciółki, która musiała musiała opuścić swój kraj z powodów politycznych. Zawsze nosiła przy sobie łańcuszek, który miał dla niej duże znaczenie. Zacząłem zastanawiać się nad przedmiotami, które ludzie opuszczający swoje domy zabierają ze sobą - mówił Remi Urant, autor zdjęć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cover awArts 2019. Kolor, kolaż, muzyka

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 15:30
- W tym roku na Cover awArts 2018 wygrywa kolor. I coraz rzadziej na okładkach pojawiają się zdjęcia. Zamiast nich są kolaże - opowiada Adrian Chorębała, kurator wystawy prezentującej najlepsze okładki płytowe 2018 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Syntetyczny folklor". Sztuka ludowa z algorytmu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 16:13
W 2015 Janek Simon w warunkach domowych, wydrukował na drukarce 3D abstrakcyjny wzór, łączacy wszystkie jego zainteresowania: od globalizacji i geografii politycznej, przez sztuczną inteligencję, spekulacje finansowe, strategie DIY, teorie postkolonialne, po najnowszą – syntetyczny folklor. 
rozwiń zwiń