X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Natura w sztuce. Nowy cykl filmowy w MOCAK-u

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 14:10
Przez całe wakacje w krakowskiej galerii sztuki współczesnej MOCAK będą odbywały się wieczorne seanse filmowe nawiązujące do problematyki wystawy "Natura w sztuce". Pokazy odbywać się będą w piątki o godzinie 21, od 5 lipca do 30 sierpnia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: jonas-svidras/Pixabay

Natura jest w kinie wszechobecna. Towarzyszy bohaterom jako tło, pejzaż, kontekst, sytuacja, ale też odbicie ich wewnętrznych podróży. Jest ważnym elementem filmowego świata – na jej tle człowiek ze swoimi sprawami okazuje się tylko epizodem w potężnym procesie przemian, dyktowanych przez rytm przyrody. Wybrane propozycje ukazują szerokie spektrum możliwości, w jakich natura jest prezentowana i wykorzystywana w kinie.

- Zadaniem sztuki współczesnej jest prowokowanie do refleksji i zmuszanie do myślenia - mówiła Marta Sokołowska z Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. - Wystawa podzielona jest na pięć części. Możemy zastanowić się zarówno nad kwestią symboliki, jaką natura pełni w sztuce, kwestiami związanymi z ekologią, ale też pięknem przyrody- wyliczała.

- Natura towarzyszy bohaterom filmów jako tło, bardzo często jest też ilustracją ich wewnętrznej podróży. Pozwala zrozumieć bohaterom ich małość, pozanać samego siebie - przekonywała. 

Jakie filmy zobaczymy w ramach wieczorów filmowych w MOCAK-u? W jaki sposób nawiązują do natury? Więcej na ten ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marta Sokołowska (MOCAK)

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 10.36

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Taylor Swift straciła prawa do swoich piosenek. Wykupił je manager Biebera

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 12:31
Wykupił je menedżer - Justina Biebera. ​Wcześniej prawa do jej twórczości należały do Big Machine Label Group. Dlaczego ochrona praw autorskich to nadal tak duży problem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dora Maar. Muza Picassa na wystawie w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 14:09
Burzliwy związek Maar i Picassa trwał 9 lat. Ona miała wówczas 28, on 54 lata. Stanowili dla siebie nawzajem inspiracje w pracy artystycznej. Pozowała do wielu jego prac, jej twarz umieścił w centralnym punkcie "Guerniki", ona stworzyła dziesiątki jego portretów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raymond Chandler w nowej odsłonie. Powieści przeczyta Przemysław Bluszcz

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 16:26
- Chandler pisał powieści, które mnie kształtowały. "Długie pożegnanie" przeczytałem jeszcze jako czternastolatek. Zakochałem się w postaci Philipa Marlowe'a - wspominał aktor i lektor cyklu powieści Raymonda Chandlera Przemysław Bluszcz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czarne Źródło". Superprodukcja na rynku audiobooków z gwiazdorską obsadą

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 17:57
Słuchowisku głosu użyczyli m.in. Anna Dereszowska, Andrzej Chyra, Krzysztof Stelmaszyk, Magdalena Schejbal, Józef Pawłowski i ponad 30 innych aktorów.
rozwiń zwiń