X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hornstra, Pogoda i Plewiński na 12. odsłonie spotkań "Wszyscy jesteśmy fotografami"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 13:20
W ramach tegorocznej odsłony będziemy mieli okazję spotkać legendarnego polskiego portrecistę Wojciecha Plewińskiego. Obok niego pojawią się również tacy goście, jak: kuratorka i organizatorka festiwalu Odesa Photo Days z Ukrainy – Kateryna Radchenko oraz laureat nagrody World Press Photo, holenderski twórca – Rob Hornstra.
Audio
  • "Wszyscy jesteśmy fotografami". Rusza 12. odsłona spotkań z mistrzami fotografii (Stacja kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/ MinhHue

Plakat promujący 12. odsłonę spotkań fotograficznych "Wszyscy jesteśmy fotografami" Plakat promujący 12. odsłonę spotkań fotograficznych "Wszyscy jesteśmy fotografami"

- Tytuł tych spotkań jest zaczepny. Oczywiście, nie uważamy, że każdy z nas jest fotografem, ale na bok odstawiliśmy łopatologiczne tłumaczenie, kto może być nim nazywany, a kto nie. Postawiliśmy na dialog z twórcami, dziennikarzami i kuratorami sztuki, którzy mogą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem i opowiedzieć, jak fantastycznym medium może być fotografia – mówiła Monika Szewczyk.

Twórcy dyskutować będą m.in. o propagandzie i manipulacji w ukraińskiej fotografii, odpowiedzialności autora za dzieło oraz o tym, w jaki sposób jego praca może wpływać na społeczeństwo. W ramach wydarzenia odbędzie się też spotkanie z Robertem Pałką, który na co dzień pracuje na planach, gdzie zajmuje się fotografią filmową.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Rob Hornstra (@robhornstra)

- Jedną z prelegentek będzie współorganizatorka cyklu Sylvia Pogoda. - Nie lubię być nazywana fotografką, wykład który przestawię nie będzie dotyczył mojej artystycznej pracy. Będzie bardziej intymny. Chcę opowiedzieć o moim życiu z fotografią - mówiła Silvia Pogoda. Autorka poza fotografią zajmuje się również ilustracją. Na co dzień pisze felietony, podróżuje, a swoje zdjęcia publikuje na blogu "I want to be fool". Jest także autorką zdjęcia, które znalazło się na okładce najnowszej płyty Natalii Przybysz.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez silviapogoda (@silviapogoda)

W poprzednich odsłonach cyklów "WJF" gościło takie nazwiska świata fotografii, jak: Todd Hido, Vanessa Winship, Chris Niedenthal. Tadeusz Rolke, Maciej Moskwa czy Zbigniew Libera. Więcej o twórcach, z którymi w tym roku spotkamy się w Warszawie w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Monika Szewczyk i Silvia Pogoda (organizatorki 12. odsłony spotkań)

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 10.30

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Are You A Rebel? O fotografiach, w których słychać muzykę

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 13:20
Jak wyglądała polska scena muzyczna w latach 90.? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy na wystawie "Are You A Rebel". -  Zdjęcia Andrzeja Georgiewa są jak migawki. To kadry, które natychmiast przenoszą nas pod scenę - opowiada Karolina Puchała-Rojek, prezeska Fundacji Archeologia Fotografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Wilk odkrywa peryferie sportu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:00
- Obszarem moich zainteresowań są dyscypliny rozgrywane na peryferiach, w cieniu innych, bardziej popularnych aktywności - opowiada Rafał Wilk. Prace artysty można oglądać w galerii Art Walk na placu Europejskim w Warszawie na wystawie "Sport w wielkim mieście".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawski Maraton Fotograficzny - miasto i styl życia w obiektywie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 14:47
12 zdjęć w 12 godzin w dwunastu różnych kategoriach - to zasady Warszawskiego Maratonu Fotograficznego, który 18 maja po raz drugi odbędzie się w stolicy Polski. Na czym dokładnie polega FotoMaraton i dlaczego warto wziąć w nim udział?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antropologia duchowości na 18. Fotofestiwalu w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 18:13
Tegoroczny Fotofestiwal tematycznie oderwie się od ziemi. Przeniesie nas bowiem w sferę duchowości, rytuałów, metafizyki, a także niewyjaśnionych zjawisk, duchów i widm. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotografia opanuje Białystok. Nie zabraknie Zofii Kulik

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 12:29
- Fotografia, jako medium, ma w sobie coś takiego, że może mówić zarówno o przeszłości, jak i teraźniejszości i przyszłości - mówi Grzegorz Jarmocewicz, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok Interphoto 2019.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spitsbergen sprzed 38 lat. Fotografia i świat bez śmieci

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 15:11
Gdy Anna Musiałówna wyjechała na Spitzbergen był rok 1981. Co ją tam zachwyciło, a jakie... śmieci tam znalazła? O tym opowiada w rozmowie z Kasią Dydo.
rozwiń zwiń